Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

Campionatele Mondiale de Canotaj 2022 sunt exclusiv pe Prima Sport! Daniela Druncea, intră în rolul comentatorului, luni, de la 16:25. Programul transmisiunilor

Sporturi Publicat pe 19 sep 2022

Campionatele Mondiale de Canotaj 2022 se văd în exclusivitate pe Prima Sport, iar România speră să obţină noi medalii în competiţia de la Racice, Cehia.

În perioada 18-25 septembrie, nu rataţi performanţele sportivilor români de la Campionatele Mondiale, în transmisiunile zilnice de pe canalele Prima Sport.

Luni, de la 16:25, pe Prima Sport 2, cursele vor fi comentate de Costin Cavaşi, alături de Daniela Druncea, multiplă medaliată cu aur la Campionatele Europene şi Mondiale, alături de echipa de 8+1 a României. Acum în vârstă de 31 de ani, Druncea a fost cărmaciul echipei României şi la  medalia de bronz cucerită în 2016, la Jocurile Olimpice de la Rio.

Simona Radiş şi Ancuţa Bodnar, calificare en-fanfare în semifinale la dublu vâsle

În prima sesiune a zilei, campioanele olimpice en-titre de la proba de dublu vâsle, Simona Radiş şi Ancuţa Bodnar, au dominat seria preliminară pe care au câştigat-o cu un avans de peste 30 de metri în faţa ocupantelor locului secund (Marea Britanie). Cele două au ajuns astfel în semifinale şi sunt cotate drept principale favorite la cucerirea aurului mondial. Cele două fete au câştigat de trei ori consecutiv, pe această probă (2020, 21, 22) titlul european, iar la ultima ediţie de Mondiale, Austria 2019, au luat argintul.