VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

EXCLUSIV | Fotbalistul de bază al lui Dinamo pe care Dănuţ Lupu l-a desfiinţat. ”La mine juca două minute. Da, driblează, dar e egal cu zero”

Special Publicat de Daian Cutu pe 9 feb 2021

Dănuţ Lupu a făcut o scurtă analiză a lotului de la Dinamo şi a pus ”tunurile” pe Diego Fabbrini. Italianul nu l-a impresionat deloc, deşi a fost cel mai curtat jucător al echipei în această iarnă, fiind foarte aproape de a semna cu CFR, dar a fost întors în ultimul moment de cei din DDB, care l-au convins să semneze un nou contract, pe un salariu mai mic.

Considerat unul dintre cei mai tehnici jucători din Casa Liga 1, Fabbrini nu-l impresionează pe Lupu, care a remarcat faptul că italianul nu verticalizează jocul spre poarta adversă, ci pierde foarte mult timp cu driblinguri care nu aduc un plus echipei:

"Nu am nimic cu el. Dacă eram antrenor, juca două minute la mine. E tehnic, driblează, dar driblează lateral. De când e la Dinamo nu a dat două pase de gol. Majoritatea vorbesc că driblează. Da, mă, driblează, dar e egal cu zero! Nu dă pase decisive, nu scoate lovituri de la 11 metri, nu face nimic, doar driblează şi pierde mingea. Nu e util echipei" a declarat fostul fotbalist la Look Sport+.

Matinalul Look Sport LIVE este în direct pe Look Sport+ şi online, în fiecare dimineaţă, de la 10:15. De luni până vineri, Eduard Zelgin şi invitaţii săi îţi aduc cele mai fresh informaţii din lumea sportului.