Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!”  | VIDEO EXCLUSIV
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!” | VIDEO EXCLUSIV
Condamnat la nouă ani de închisoare pentru viol, Robinho acuză justiţia italiană de rasism
 VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc" VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc"
Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva" Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva"
Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare
Sepsi a dat cărţile pe faţă după ce a izbucnit scandalul de dopaj: ”Plângea când m-a sunat. Poate de la sirop că a fost răcit!” | VIDEO EXCLUSIV

EXCLUSIV | Jucătorul de care FCSB trebuie să aibă mare grijă. ”Nu poţi să îl scoţi din echipă, îl termini”

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 13 sep 2022

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, luni, pe teren propriu, cu FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a X-a din Superliga de fotbal, transmis în direct de către Prima Sport 1.

Ilfovenii au reuşit să egaleze în minutul 90+7, printr-un gol marcat din penalty de Nemec. Pentru ”roş-albaştri” a marcat Miculescu, în minutul 82.

Octavian Popescu a jucat 55 de minute, dar nu a reuşit să se evidenţieze. Pentru marea speranţă a celor de la FCSB startul de sezon este unul modest. Analiştii Prima Sport sunt de părere că trebuie ajutat.

”Îmi pare rău de Octavian Popescu, nu a jucat prea bine în ultima perioadă, dar FCSB trebuie să aibă grijă de el. Nu poţi să îl scoţi din echipă, îl termini ca jucător. Nu a trecut nici prin loturile under ale echipelor naţionale, iar asta contează. Dacă nu joci acolo, ajungi la 18 ani, cum a ajuns el, şi se vorbesşte de tine că poţi fi vândut pentru 50 de milioane. E un copil, are nevoie de ajutor”, a explicat fostul internaţional, pentru Prima Sport.

Leo Grozavu este de părere că tânărul jucător are o presiune mare asupra sa, iar comunicarea este cheia pentru a-şi creşte performanţele şi a reveni la cifrele excelente din stagiunea trecută.

”E un jucător tânăr, trebuie avut grijă de el. E presiune mare pe el şi nu ştiu dacă rezistă. Trebuie să se vorbească mult cu el, trebuie să fie băgat în seamă. Trebuie pregătit, el nu e nici bărbat (n.r. – se referă la faptul că e tânăr). Trebuie să i se dea încredere, a demonstrat că are calitate. Cei care sunt lângă el trebuie să ştie ce să îi spună, să depăşească perioada grea”, a declarat tehnicianul, pentru Prima Sport.