Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO | Concordia Chiajna învinge Unirea Slobozia, cu un gol în minutul 90+5! Mediop Ndiaye, eroul ilfovenilor

Liga II Publicat pe 2 dec 2022

Concordia Chiajna a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Unirea Slobozia, într-un meci din etapa a 16-a a Ligii 2.

În minutul 90+4, de la gazde a fost eliminat Mustacă. Concordia a marcat în mintul 90+5, prin Ndiaye.

• Fotbal Club Braşov – Dinamo

Concordia Chiajna - Unirea Slobozia 1-0 (Ndiaye 90+5)

• Concordia Chiajna: Chudy – Călinţaru, Maric, Stănică, R. Simion, Paţurcă, Codrea (cpt.), Cierpka, Mih. Constantinescu, Burcea, Rusescu
    Rezerve: Y. Stanciu – Leo. Alexandrescu, Ghimfuş, Vl. Mihalcea, Skytte, Mustacă, Ev. Oancea, Ndiaye, Alb. Voinea
    Antrenor: Eugen Trică
  • Unirea Slobozia: Păduraru – Ibrian (cpt.), Perju, Gab. Lazăr, Dorobanţu, Coadă, Cruceru, Cip. Rus, Bolohan, Afalna, Golda
    Rezerve: Ciupercă – M. Ciobanu, Ekollo, Lemnaru, D. Radu, Boţogan, Ben Levy, Prejmerean, Gîrbăcea
    Antrenor: Constantin Enache

Min. 90+5: GOOOL Concordia! Ilfovenii marchează în urma unei lovituri libere, prin Mediop Ndiaye.

Gazdele au un start de sezon mult sub aşteptări. Favoriţii la promovare, ilfovenii sunt abia pe locul 12, cu 20 de puncte, la 5 lungimi de ultimul loc de play-off, astfel nu îşi mai pot permite paşi greşiţi dacă vor să intre în calculele pentru promovare.

De cealaltă parte, Slobozia continuă să arate un joc foarte bun, similar cu cel din stagiunea trecută. Trupa lui Costel Enache este pe locul al doilea, cu şanse foarte mari să meargă în play-off.

”O victorie bine-venită, meritată. Îmi felicit jucătorii, chiar vin după o partidă foarte bună făcută la meciul cu Steaua şi practic ei au continuat jocul bun. Păcat că n-am reuşit măcar un punct la acel meci, dar acum am făcut o primă repriză foarte bună, am avut posesia, am avut câteva ocazii, am marcat. În a doua repriză, normal, şi forţat de accidentarea lui Călinţaru, practic nu mai aveam niciun fundaş dreapta, a trebuit să-l trec pe Adrian Cierpka. M-am dereglat puţin acolo, vreo 5-10 minute, nici nu auzeau, era gălăgie, până s-a echilibrat situaţia.

Sper ca jucătorii să o ţină tot aşa, sunt importante punctele, pentru că am văzut că eram în zona roşie a clasamentului. Am urcat şi sper să urcăm în continuare. Ca să câştigi trebuie să şi suferi, cum am suferit noi în ultimele 20 de minute”
, a declarat Eugen Trică, după victoria din runda precedentă cu FC Buzău.