Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea

VIDEO | Farul – Hermannstadt 0-0. Ambele formaţii au avut câte un gol anulat

Superliga Publicat pe 15 aug 2022

Farul Constanţa a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei FC Hermannstadt, în etapa a cincea din Superligă.

Ambele echipe au avut câte un gol anulat pe motiv de offside, Alibec, în minutul 73, respectiv Alhassan, în minutul 66.

VIDEO | Farul – Hermannstadt 0-0, pe Prima Sport 2. Echipele de start:

• Farul: Aioani - Benzar,Larie, M. Popescu, Kiki - Artean, Nedelcu, Casap - Torje, V. Morar, A. Pitu
  • Hermannstadt: P. Iliev - Butean, Antoche, I. Stoica, Opruţ - Răuţă, Mino Sota - Balaure, Alhassan, C. Popescu - I. Hora

Minutul 90+8: Fluier final! Partida se termină 0-0.

Minutul 76: Alibec trimite un şut elegant, portarul Iliev este bătut, dar mingea nimereşte stâlpul din stânga al porţii.

Minutul 72: Alibec înscrie din centrarea lui Borza, dar reuşita este anulată pentru offside. Ambele formaţii au câte un gol anulat.

Minutul 63: Alhassan scapă din marcajul advers şi marchează din poziţie de 1 la 1 cu portarul Aioani. Arbitrul a anulat reuşita pentru offside, iar camera VAR i-a dat dreptate.

Minutul 60: Benzar trage în forţă de la peste 30 de metri, dar mingea trece puţin pe lângă poartă.

Minutul 21: Larie are o şansă bună de a marca, dar nu poate trimite cu capul un balon deviat în ultimul moment.

Minutul 7: Kiki trimite bine la limita careului mic. Antoche respinge excelent de lângă Morar şi salvează un gol ca făcut.

---------------------------------

Există însă şi o altă asemănare. Ambele echipe se confruntă cu unele probleme financiare, acut resimţite în special în tabăra ardelenilor, unde Dani Coman a ameninţat recent cu demisia, dar a rămas după ce a primit promisiuni de susţinere din partea autorităţilor locale. De cealaltă parte, Farul s-a întărit în acest sezon prin sosirea unor jucători importanţi, cel mai sonor nume fiind Denis Alibec. Internaţionalul român vine după o serie incredibilă de eşecuri, atât în Turcia cât şi la FCSB şi CFR Cluj, unde nu a reuşit să se acomodeze şi să iasă la rampă aşa cum o făcea în vremurile bune.

Înaintea confruntării directe, ambele echipe au câte 8 puncte. Hermannstatd Sibiu e a treia în clasament, iar Farul se află o poziţie mai jos, diferenţa fiind făcută de golaveraj.