Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out
”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia

VIDEO | FC Voluntari - Sepsi 0-0. Reeditarea finalei Cupei României s-a termiant fără gol

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 15 aug 2022

FC Voluntari a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei Sepsi OSK, în etapa a V-a din Superliga.

VIDEO | FC Voluntari - Sepsi 0-0, în direct pe Prima Sport 2. Echipele de start:

• FC Voluntari: 71. M. Popa - 24. Ricardinho, 34. Matricardi, 5. Armaş - 98. C. Costin, 18. H Tavares 6. Droppa, 7. N. Aliji, - 11. D. Florea, 77. Nemec, 14. M. Lopes
  • Sepsi: 33. Niczuly - 45. D. Ciobotariu, 82. Ninaj, 3. Mitrea, 27. Ispas - 77. Aganovici, 6. N. Păun, 5. J. Rodriguez, 13. C. Matei - 90. Golofca, 9. Tudorie

Minutul 73: Bărbuţ prinde un şut foarte bun cu exteriorul, care nu prinde cadrul porţii.

Minutul 55: Şansă mare pentru Voluntari. Niczuly iese mult din poartă şi trimite până la Costin care trimite de la 45 de metri în bară!

Minutul 45+2: Pauză la Voluntari! Scorul după primul act este 0-0.

Minutul 38: Sepsi trece pe lângă deschiderea scorului. Aganovic trage după un corner, portarul celor de la Voluntari respinge, dar balonul se loveşte de Mitrea, dar Popa se repliază şi salvează situaţia.

Minutul 31: Bărbuţ trimite excelent la Aganovic, care reia din careu. Popa reuşeşte să prindă.

Minutul 10: Tudorie trimite cu capul în braţele lui Popa. Tânărul celor de la Voluntari este aproape să gaeze, dar în cele din urmă reuşeşte să prindă balonul.

------------------------------------------
Două dintre echipele care şi-au propus să intre în play-off la finalul sezonului regular, FC Voluntari şi Sepsi au avut starturi asemănătoare ale stagiunii 2022/2023 în SuperLigă şi se află la mijlocul clasamentului, cu câte şase puncte fiecare. Dacă FC Voluntari a obţinut două victorii (1-0 pe terenul Petrolului şi 3-0 acasă cu UTA Arad) şi a pierdut două meciuri (0-1 cu FC Botoşani în Ilfov şi 1-2 la FC Botoşani), Sepsi este în continuare neînvinsă. Totuşi, formaţia lui Cristiano Bergodi nu mai arată forma excelentă din finalul sezonului trecut, iar primele patru etape i-au adus o singură victorie (4-0 cu FC Argeş) şi nu mai puţin de trei rezultate de egalitate.

Dacă Liviu Ciobotariu şi oamenii din staff-ul său au avut la dispoziţie un ciclu săptămânal complet pentru a pregăti meciul din această după-amiază, Sepsi vine pe terenul lui FC Voluntari după ce la mijlocul săptămânii a fost învinsă de Djurgardens, 1-3, în manşa a doua a turului al treilea preliminar din Conference League.

În stagiunea 2021/2022, FC Voluntari a câştigat ambele meciuri jucate contra covăsnenilor în sezonul regular, 2-1 în deplasare şi 3-1 pe teren propriu, dar Sepsi şi-a luat revanşa în cea mai importantă dintre partide şi i-a învins pe ilfoveni cu 2-1 în finala Cupei României pentru a pune mâna pe primul trofeu din scurta istorie a clubului patronat de Laszlo Dioszegy.