Danemarca se opune participării ruşilor la JO din 2024, chiar şi sub drapel neutru
VIDEO | Chindia – UTA 1-1, pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Ubbink egalează la prima ocazie a oaspeţilor VIDEO | Chindia – UTA 1-1, pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Ubbink egalează la prima ocazie a oaspeţilor
Adnan Januzaj a fost împrumutat de FC Sevilla la Istanbul Basaksehir Adnan Januzaj a fost împrumutat de FC Sevilla la Istanbul Basaksehir
”Este un jucător foarte bun. E bun rău”. Lui Adrian Mititelu i-a trecut supărarea. Patronul lui FCU Craiova anunţă un transfer important ”Este un jucător foarte bun. E bun rău”. Lui Adrian Mititelu i-a trecut supărarea. Patronul lui FCU Craiova anunţă un transfer important
Joshua Kimmich va apărea într-un episod al serialului poliţist german Tatort Joshua Kimmich va apărea într-un episod al serialului poliţist german Tatort
”Am obosit, nu mai puteam să alerg”. Nicholas David Ionel a explicat eşecul surprinzător în faţa locului 976 ATP, în Cupa David ”Am obosit, nu mai puteam să alerg”. Nicholas David Ionel a explicat eşecul surprinzător în faţa locului 976 ATP, în Cupa David

VIDEO | FCSB, umilită de echipa de la care l-a luat pe Sorescu! Era condusă cu 3-0 încă din minutul 26

FCSB Publicat pe 16 ian 2023

FCSB a pierdut la scos şi al doilea amical al cantonamentului din Antalya, 1-4 cu Rakow, echipa poloneză de la care l-a împrumutat pe Deian Sorescu.
Mihai Pintilii a început testul cu o echipă complet schimbată faţă de partida de ieri, iar Târnovanu a fost învins pentru prima dată în minutul 16, cu un şut deviat. 2-0 s-a făcut în minutul 20, când vârful Gutkovskis s-a demarcat între stoperii Dawa şi Haruţ şi a punctat fără emoţii. Scorul a luat proporţii devreme, încă din minutul 26, când Ivi Lopes a profitat de o indecizie a lui Dawa şi l-a învins pentru a treia oară pe Ştefan Târnovanu. A fost şi rezultatul scris pe tabelă la pauză.

FCSB a părut că revine în meci în minutul 69, când Omrani, din pasa lui Cordea, a redus diferenţa. La fel ca în meciul cu Pogon, pierdut cu 0-2, FCSB a mai încasat un gol pe final, în minutul 89, când Fran Tudor a trimis în vinclu de la marginea careului de 16 metri.

Echipa de start FCSB: Târnovanu - Creţu, Dawa, Haruţ, Radunovic - Oaidă, Şut, Olaru - Cordea, Omrani, Oct. Popescu

FCSB ajunge la un golaveraj de 1-6 în cele două meciuri jucate contra adversarelor din Polonia în cantonamentul din Turcia.