Suma astronomică investită de familia Mititelu la FCU Craiova. ”Suntem în foarte mare pierdere” | VIDEO EXCLUSIV Suma astronomică investită de familia Mititelu la FCU Craiova. ”Suntem în foarte mare pierdere” | VIDEO EXCLUSIV
”Ai 30 de kile cu butelia în mână”. Marius Şumudică, tiradă la adresa lui Tavi Popescu ”Ai 30 de kile cu butelia în mână”. Marius Şumudică, tiradă la adresa lui Tavi Popescu
”Unii jucător nu aveau nicio remuşcare în vestiar”. Adrian Mititelu Jr lansează acuzaţii! | VIDEO EXCLUSIV ”Unii jucător nu aveau nicio remuşcare în vestiar”. Adrian Mititelu Jr lansează acuzaţii! | VIDEO EXCLUSIV
S-a stabilit ordinea de disputare a jocurilor de baraj pentru menţinerea/promovarea în Superliga S-a stabilit ordinea de disputare a jocurilor de baraj pentru menţinerea/promovarea în Superliga
Lovitură pe piaţa de mercato! FCSB transferă de la Farul. Jucătorul e aşteptat la vizita medicală AZI Lovitură pe piaţa de mercato! FCSB transferă de la Farul. Jucătorul e aşteptat la vizita medicală AZI
Unul din cei mai bun străini din istoria FCSB-ului a decis să se retragă. ”Vă mulţumesc din nou tuturor pentru că aţi făcut această carieră de neuitat” Unul din cei mai bun străini din istoria FCSB-ului a decis să se retragă. ”Vă mulţumesc din nou tuturor pentru că aţi făcut această carieră de neuitat”

AC Milan pierde returul cu Rennes, dar merge mai departe în Europa League

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 22 feb 2024

Echipa franceză Rennes a învins joi, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea italiană AC Milan, în manşa secundă a play-off-ului din Liga Europa.

Milanezii s-au calificat în optimi cu scorul general de 5-3.

Gazdele au deschis scorul prin golul lui Benjamin Bourigeaud, din minutul 11, iar oaspeţii au egalat în minutul 22, când a înscris Luka Jovic, din pasa lui Theo Hernandez. Bourigeaud i-a readus în avantaj pe francezi cu un penalti transformat în minutul 54, însă Rafael Leao a egalat rapid pentru echipa vizitatoare, în minutul 58.

Rezultatul final a fost stabilit de Bourigeaud, mijlocaşul înscriind din nou din penalti, în minutul 68. A fost doar o victorie de palmares pentru Rennes, care s-a impus cu 3-2, dar în optimile Ligii Europa merge AC Milan, cu 5-3 scor general în cele două manşe.

Şi Benfica Lisabona s-a calificat în optimile de finală, după 0-0 la Toulouse. Lusitanii au avut 2-1 scor cumulat în cele două manşe.