Începe greul pentru campioana României! FCSB nu va fi cap de serie în turul II preliminar al Ligii Campionilor. Poate da peste adversari grei Începe greul pentru campioana României! FCSB nu va fi cap de serie în turul II preliminar al Ligii Campionilor. Poate da peste adversari grei
”Dacă voi fi acolo ar fi o onoare”. Vlad Chiricheş visează la EURO 2024 ”Dacă voi fi acolo ar fi o onoare”. Vlad Chiricheş visează la EURO 2024
Cristiano Ronaldo a ratat titlul în Arabia Saudită. Al Hilal a cucerit trofeul cu numărul 24 Cristiano Ronaldo a ratat titlul în Arabia Saudită. Al Hilal a cucerit trofeul cu numărul 24
Unul din cei mai experimentaţi jucători de la PSG şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai experimentaţi jucători de la PSG şi-a anunţat plecarea
VIDEO | Athletic Bilbao - Osasuna 2-2. Gazdele revin de la 0-2 şi salvează remiza în minutul 90+6! VIDEO | Athletic Bilbao - Osasuna 2-2. Gazdele revin de la 0-2 şi salvează remiza în minutul 90+6!
Nottingham Forest – Chelsea 2-3. Londonezii leagă trei victorii la rând în Premier League Nottingham Forest – Chelsea 2-3. Londonezii leagă trei victorii la rând în Premier League

Antrenorul de la Clinceni, nemilos cu elevii săi. ”Nu folosesc un cuvânt frumos pentru noi”

Academica Clinceni Publicat de Daian Cutu pe 6 mai 2022

Gaz Metan Mediaş – Academica Clinceni a fost o partida fără miză pentru ambele echipe. Cele două formaţii au oferit un spectacol frumos cu 7 goluri, ardelenii fiind învingători, cu 4-3.

John Ene, antrenorul celor de la Clinceni şi-a criticat public jucătorii, pe care i-a numit ”figuranţi”, însă a ţinut să puncteze că se bucură pentru omologul său de la Mediaş.

"Mă bucur şi pentru Flavius Boroncoi, că ştie să întreţină o asemena echipă. Nu folosesc un cuvânt frumos pentru noi, figuranţi! În afară de un jucător, Tsvetkov, care, de când a venit aici a jucat.

Ceilalţi: e un cuvânt frumos, totuşi, pentru ei: figuranţi!"