VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner
Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării
VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Nistor, impecabil de la punctul cu var VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Nistor, impecabil de la punctul cu var
VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0, în direct la Prima Sport 4! Situaţie critică pentru trupa lui Andone VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0, în direct la Prima Sport 4! Situaţie critică pentru trupa lui Andone
VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana
VIDEO | FCU Craiova - FC Heramnnstadt, 0-0, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! La pauză, oltenii sunt retrogradaţi VIDEO | FCU Craiova - FC Heramnnstadt, 0-0, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! La pauză, oltenii sunt retrogradaţi

Bologna se încurcă de codaşa Udinese şi ratează şansa de a urca pe podium în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Bologna şi Udinese au încheiat duminică la egalitate, scor 1-1, jucând pe terenul primei echipe, într-un meci al etapei a 34-a din Serie A.

Oaspeţii au deschis scorul în primul minut de prelungire al reprizei întâi, când Martin Payero l-a învins pe portarul Skorupski şi şi-a adus echipa în avantaj.

Gazdele au mai primit o lovitură în minutul 64, după ce Sam Beukema a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Totuşi elevii lui Thiago Mota au reuşit să egaleze chair dacă au jucat în zece. Saelemaekers a marcat golul de 1-1 în minutul 78 şi acesta a fost rezultatul final al meciului.

Bologna ocupă poziţia a patra în Serie A, cu 63 de puncte, în timp ce Udinese este pe 18, loc retrogradabil, cu 29 de puncte adunate.