VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”Am retrăit momentele aşa cum le trăiam atunci când mă aflam eu pe bancă”. Mircea Lucescu, emoţionat de performanţa fiului său ”Am retrăit momentele aşa cum le trăiam atunci când mă aflam eu pe bancă”. Mircea Lucescu, emoţionat de performanţa fiului său
Prima lovitură dată de Dan Petrescu la CFR! Patronul a făcut anunţul: ”Este de departe cel mai bun mijlocaş din România!”

Gică Hagi sună repede adunarea! Când se reunesc jucătorii Farului pentru a pregăti noul sezon Gică Hagi sună repede adunarea! Când se reunesc jucătorii Farului pentru a pregăti noul sezon
Ionuţ Radu, aproape de revenirea în Serie A. Are şansa să prindă meciuri oficiale Ionuţ Radu, aproape de revenirea în Serie A. Are şansa să prindă meciuri oficiale
Daniel Popa ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de o echipă ce atacă titlul sezonul viitor Daniel Popa ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de o echipă ce atacă titlul sezonul viitor

Bosniecii de la Zrinjski au produs surpriza serii în Conference League. PAOK şi Răzvan Lucescu au trecut de coşmarul celor de la Farul

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 22 sep 2023

PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins joi seara, în deplasare, formaţia finlandeză HJK Helsinki, scor 3-2, în prima etapă din grupele Conference League.

PAOK a fost condusă cu 1-0 la pauză, dar a revenit în repriza secundă. Koulierakis a egalat în minutul 55, iar Despodov a înscris al doilea gol al echipei lui Răzvan Lucescu, în minutul 81. A urmat golul de 3-1 reuşit de Brandon, în minutul 90+4.

Gazdele au replicat prin golul din penalty marcat de Radulovic, în minutul 90+9, însă PAOK s-a impus cu 3-2 în primul disputat în cadrul grupei G.

Rezultatele înregistrate joi în prima etapă a grupelor Conference League:

• Fenerbahce - Nordsjaelland 3-1 (Crespo 24', Batshuayi 38', Aziz 47' / Villadsen 55')
  • Ferencvaros - Cukaricki 3-1 (Varga 44', Owusu 45+7', Pesic 79' / Ivanovic 26')
  • Eintracht Frankfurt - Aberdeen 2-1 (Marmoush 11', Koch 61' / Polvara 22')
  • Genk - Fiorentina 2-2 (Zeqiri 12', McKenzie 85' / Ranieri 7', Ranieri 23')
  • HJK - PAOK Salonic 1-3 (Bande 36' / Koulierakis 55', Despodov 81', Thomas 90+4')
  • Legia Varşovia - Aston Villa 3-2 (Gual 3', Muci 26', Muci 51' / Duran 6', / Digne 39')
  • Ludogorets - Spartak Trnava 4-0 (Yordanov 46', Piotrowski 51', Piotrowski 63', Seco 90+4')
  • Zrinjski - AZ Alkmaar 4-3 (Kozulj 48', Corluka 68', Hrvanovic 71', Kozulj 81' / van Brederode 10', Mijnans 32', de Wit 44')
  • Club Brugge - Beşiktaş 0-0
  • Dinamo Zagreb - Astana 3-0 (Petkovic 43', Petkovic 53', Bulat 58'
  • Lugano - Bodo / Glimt 0-0
  • Maccabi Tel Aviv - Breidablik 3-2 (Macon 11', Zahavi 25', Biton 32' / Olsen 44', Olsen 55')
  • Viktoria Plzen - FC Ballkani 0-0