Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America Selecţionerul Lionel Scaloni a anunţat lotul lărgit al Argentinei pentru Copa America
VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult” VIDEO | Denis Politic a vorbit despre plecarea de la Dinamo. ”Mă oftic că nu am dat mai mult”
VIDEO | ”S-a văzut diferenţa între Liga 1 şi Liga 2”. Robert Ilyes, supărat şi nu prea VIDEO | ”S-a văzut diferenţa între Liga 1 şi Liga 2”. Robert Ilyes, supărat şi nu prea
”Era în degringoladă în apărare”. Victoria lui Dinamo cu Csikszereda nu l-a impresionat pe Vasile Miriuţă  | EXCLUSIV ”Era în degringoladă în apărare”. Victoria lui Dinamo cu Csikszereda nu l-a impresionat pe Vasile Miriuţă | EXCLUSIV
VIDEO | Salernitana - Verona 1-2. Oaspeţii îşi asigură rămânerea în Serie A VIDEO | Salernitana - Verona 1-2. Oaspeţii îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Dinamo - Csikszereda 2-0. Sclipirile lui Denis Politic aproape că rezolvă barajul VIDEO | Dinamo - Csikszereda 2-0. Sclipirile lui Denis Politic aproape că rezolvă barajul

”Fără dorinţă nu e posibil”. Giovanni Costantino îşi ia adio de la play-off

FC U Craiova 1948 Publicat de Daian Cutu pe 9 feb 2024

Oţelul Galaţi s-a impus pe teren propriu, scor 1-0, cu FCU Craiova, în primul meci al etapei a 25-a din Superliga.

Unicul gol al meciului de la Galaţi a fost înscris în minutul 64, atunci când Maciel a centrat de pe dreapta pentru Bodişteanu, care a înscris din careu.

Antrenorul oltenilor, Giovanni Constantino a declarat că în acest condiţii e imposibil ca elevii săi să ajungă în play-off.

”Noi nu am jucat fantastic astăzi. A fost un meci dificil. Ştiam că aşa va fi contra Oţelului. Joacă un fotbal fizic, le plac duelurile. Nici terenul nu e perfect, dar ăsta nu e un alibi. Nu e posibil să nu marcăm în ultimul minut, la Jibril.

Repriza secundă nu a fost deloc bună. Avem o echipă bună, dar avem nevoie de mai multă intensitate, o mentalitate mai bună, mai multă dorinţă.

Fără dorinţă nu e posibil să joci în play-off. Nu poţi juca mereu un fotbal tehnic. Avem nevoie şi de intensitate!

Noi suntem prea fluctuanţii. Nu e posibil să jucăm play-off aşa! E problemă de mentalitate. Trebuie să învăţăm şi fotbalul de acest gen”