VIDEO | Salernitana - Verona 1-2. Oaspeţii îşi asigură rămânerea în Serie A VIDEO | Salernitana - Verona 1-2. Oaspeţii îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Dinamo - Csikszereda 2-0. Sclipirile lui Denis Politic aproape că rezolvă barajul VIDEO | Dinamo - Csikszereda 2-0. Sclipirile lui Denis Politic aproape că rezolvă barajul
Roberto de Zerbi a plecat de la Brighton, dar speră să rămână în Premier League Roberto de Zerbi a plecat de la Brighton, dar speră să rămână în Premier League
Premierul Marcel Ciolacu vine cu veşti bune pentru dinamovişti. ”Şansă uriaşă de a atrage mii de alţi copii către sport” Premierul Marcel Ciolacu vine cu veşti bune pentru dinamovişti. ”Şansă uriaşă de a atrage mii de alţi copii către sport”
Patru jucători importanţi au plecat de la Petrolul. ”Încercăm să ne completăm lotul” Patru jucători importanţi au plecat de la Petrolul. ”Încercăm să ne completăm lotul”
VIDEO | UBT Cluj bate clar în sala celor de la CSM Oradea şi e la un meci de un nou titlu VIDEO | UBT Cluj bate clar în sala celor de la CSM Oradea şi e la un meci de un nou titlu

Frankfurt a condus cu 2-0 în minutul 10 şi a terminat la egalitate cu Union St Gilloise. Alte rezultate din paly-off-ul Conference League

Conference League Publicat pe 15 feb 2024

Eintracht Frankfurt a terminat la egalitate joi, în deplasare, scor 2-2, cu gruparea belgiană Union St Gilloise, în manşa întâi a play-off-ului Conference League. Eintracht conducea cu 2-0 în minutul 10.

La Bruxelles, Eintracht a început furtunos, cu deschidere de scor în minutul 3, prin Fares Chaibi, pentru ca în minutul 10 Sasa Kalajdzic să înscrie pentru 2-0. Germanii au oprit motoarele, gazdele au urcat în pressing şi au marcat în minutul 31, prin Mathias Rasmussen, după o eroare a apărării lui Eintracht.

În repriza secundă, Gustaf Nilsson a ratat în minutul 57, dar a reuşit să egaleze în minutul 68. Gazdele au rămas în zece din minutul 78, când a fost eliminat Charles Vanhoutte, dar meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2. Returul din Germania se va juca joi, 22 februarie.

Rezultate înregistrate joi, în prima manşă a play-off-ului Conference League:

• Molde – Legia Varşovia 3-2 (Gulbrandsen 12, 19, Kaasa 24 / Josue 64, Augustyniak 71)
  • Olympiacos Pireu – Ferencvaros Budapesta 1-0 (El Kaabi 83)
  • Union SG – Eintracht Frankfurt 2-2 (Rasmussen 31, G. Nilsson 68 / Chaibi 3, Kalajdzic 10)
  • Sturm Graz – Slovan Bratislava 4-1 (Biereth 4, Stankovic 27, Kiteishvili 64 penalti, Camara 90+1 / Rodrigues 8)