Iga Swiatek s-a calificat în „optimi” la Roma Iga Swiatek s-a calificat în „optimi” la Roma
CCA a anunţat arbitrii de la centrul ultimei etapei din play-out! Cine va arbitra Dinamo - UTA CCA a anunţat arbitrii de la centrul ultimei etapei din play-out! Cine va arbitra Dinamo - UTA
”E petardă!”. Jucătorul FCSB-ului tăvălit serios, chiar dacă a câştigat titlul în Superliga ”E petardă!”. Jucătorul FCSB-ului tăvălit serios, chiar dacă a câştigat titlul în Superliga
VIDEO | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Oaspeţii s-au impus cu un gol marcat în ultimele minute. Echipele promovate în Superliga şi cele care au retrogradat. Cine merge la baraj VIDEO | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Oaspeţii s-au impus cu un gol marcat în ultimele minute. Echipele promovate în Superliga şi cele care au retrogradat. Cine merge la baraj
Crainicul arenei Parc des Princes se pensionează. „Va rămâne mereu în inimile fanilor” Crainicul arenei Parc des Princes se pensionează. „Va rămâne mereu în inimile fanilor”
Mircea Lucescu, taxat după declaraţia făcută. „Sunt dezamăgit că un mare antrenor ne-a luat din merite” | EXCLUSIV Mircea Lucescu, taxat după declaraţia făcută. „Sunt dezamăgit că un mare antrenor ne-a luat din merite” | EXCLUSIV

Situaţie dramatică la Astra Giurgiu. Nu au suficienţi fotbalişti pentru a juca în etapa a doua din Liga 3

Astra Giurgiu Publicat de Daian Cutu pe 1 sep 2022

Situaţie extrem de dificilă la Astra Giurgiu. Fosta campioană a României a cerut amânarea partidei de pe teren propriu cu Popeşti Leordeni, după ce a rămas fără jucători.

Cei de la Astra au un start de coşmar. Au pierdut cu 10-0 în prima etapă în faţa celor de la Real Bradu, iar în Cupa României au declarat ”forfeit”, după 25 de minute, la scorul de 6-0 pentru Popeşti Leordeni. Salvarea clubului este ridicarea interdicţiei de a legitima jucători.

”Am făcut o cerere către FRF pentru a amâna meciul, în condiţiile în care nu avem jucători disponibili. Planul de reorganizare este aprobat. Am trimis documentul către FIFA, pentru că transferurile sunt momentan blocate. Imediat ce primim verdictul, legitimăm jucătorii pe care îi avem în pregătire”, a declarat Marian Costea, pentru GSP.ro