VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Gol superb anulat VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Gol superb anulat
VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0, în direct la Prima Sport 4! Situaţie critică pentru trupa lui Andone VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0, în direct la Prima Sport 4! Situaţie critică pentru trupa lui Andone
VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner
Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării
VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana
VIDEO | FCU Craiova - FC Hermannstadt, 1-3, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! Jucătorii sunt trimişi la cabine, după ce ultraşii oltenilor au aruncat cu scaune în teren VIDEO | FCU Craiova - FC Hermannstadt, 1-3, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! Jucătorii sunt trimişi la cabine, după ce ultraşii oltenilor au aruncat cu scaune în teren

VIDEO | Arsenal - West Ham 0-2! Surpriză în ultima partidă a etapei

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 29 dec 2023

Arsenal a pierdut, scor 0-2, împotriva West Ham, în ultima partidă a etapei.

• Transmisiunile din Premier League vă sunt oferite de Superbet

Scorul a fost deschis, în minutul 13, de Soucek, la capătul unei analize mai lungi a arbitrilor din camera VAR.

Scorul final a fost stabilit în debutul reprizei secunde, atunci când Mavropanos a trimis perfect după cornerul executat de Ward-Prowse.

Rezultatul putea fi şi mai drastic pentru Arsenal, dar Benrahma a ratat un penalti la ultima fază.

În urma acestei înfrângeri, Arsenal rămâne pe locul 2 în Premier League, la două puncte de Liverpool, în vreme ce West Ham urcă până pe şase.

Etapa viitoare, Arsenal are meci în deplasare cu Fulham, în vreme ce West Ham primeşte vizita lui Brighton.