VIDEO | Dinamo - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Politic înscrie în primele secunde al reprizei a doua VIDEO | Dinamo - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Politic înscrie în primele secunde al reprizei a doua
VIDEO | UBT Cluj bate clar în sala celor de la CSM Oradea şi e la un meci de un nou titlu VIDEO | UBT Cluj bate clar în sala celor de la CSM Oradea şi e la un meci de un nou titlu
”Dacă era sârb sau croat, peste 3 luni antrena în Italia. Suntem români şi e greu!”. Discurs manifest după ce Răzvan Lucescu a scris istorie şi a câştigat din nou titlul în Grecia  | VIDEO EXCLUSIV

”Dacă era sârb sau croat, peste 3 luni antrena în Italia. Suntem români şi e greu!”. Discurs manifest după ce Răzvan Lucescu a scris istorie şi a câştigat din nou titlul în Grecia | VIDEO EXCLUSIV
Pavol Safranko s-a despărţit de Sepsi şi e la mare căutare. Interes din Superliga, dar şi din străinătate Pavol Safranko s-a despărţit de Sepsi şi e la mare căutare. Interes din Superliga, dar şi din străinătate
Bomba momentului în fotbalul românesc! Revenire de senzaţie la FCSB pentru cupele europene: ”Viitorul pare stabilit!”

Jandarmeria Capitalei dezminte că ar fi interzis afişarea unui banner în care e reprezentat steagul Ţinutului Secuiesc la meciul Dinamo - AFK Csikszereda Jandarmeria Capitalei dezminte că ar fi interzis afişarea unui banner în care e reprezentat steagul Ţinutului Secuiesc la meciul Dinamo - AFK Csikszereda

VIDEO | Ce ”perlă” are Adrian Mititelu! Bauza, gol cu călcâiul printre picioarele portarului de la Dinamo

FC U Craiova 1948 Publicat de Daian Cutu pe 2 feb 2024

FCU Craiova întâlneşte Dinamo, astăzi, de la ora 20:00. Partida se vede în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

Oltenii au făcut 2-0 în startul reprizei secunde, graţie unei execute de generic semnate de Bauza. Argentinianul a reluat cu călcâiul printre picioarele lui Golubovic.

Ambele formaţii au un început catostofal de 2024. Oltenii au pierdut cu Rapid, scor 4-3 şi cu Farul, scor 1-0. De cealaltă parte, "câinii" au acumulate şi ei două înfrângeri la limită: 1-2 cu Dinamo şi 1-0 cu Petrolul Ploieşti.

În clasament, FCU Craiova ocupă poziţia a 11-a, cu 27 de puncte după 23 de partide, în vreme ce Dinamo se clasează pe locul 15, cu 16 puncte.

• FCU Craiova: Gurău - R. Negru, Kvakic, Lacroix, Mascarenhas - V. Achim, Dr. Albu - Sidibe, Bauza, Bahassa - Blănuţă
  • Dinamo: Golubovic - Lucas, Velkovski, Patriche - Cr. Costin, Ilic, Pavicic, Borduşanu - Abdallah, Gregorio, D. Politic