VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, 1-0, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi este titular LIVE VIDEO | Real Madrid - Alaves, 1-0, în direct la Prima Sport 2! Ianis Hagi este titular
LIVE VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-0, în direct la Prima Sport 1! Drăguşin, intervenţie uluitoare! LIVE VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-0, în direct la Prima Sport 1! Drăguşin, intervenţie uluitoare!
Surpriză uriaşă la turneul de la Roma! Deţinătorul titlului, eliminat în optimi Surpriză uriaşă la turneul de la Roma! Deţinătorul titlului, eliminat în optimi
Dinamo a anunţat stadionul pe care va juca barajul cu Csikszereda! Care este preţul biletelor Dinamo a anunţat stadionul pe care va juca barajul cu Csikszereda! Care este preţul biletelor
Simona Halep nu a primit wild card la Roland Garros Simona Halep nu a primit wild card la Roland Garros

VIDEO | Dortmund - Leverkusen 1-1. ”Aspirinele” îşi salvează seria de invincibilitate în minutul 90+7

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

Borussia Dortmund a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Bayer Leverkusen, în etapa a 30-a din Bundesliga. Bayer este deja campioana Germaniei în acest sezon.

Pe Signal Iduna Park, Borussia a fost aproape să administreze prima înfrângere stagională „farmaciştilor” de la Bayer Leverkusen.

Niclas Fullkrug a deschis scorul pentru gazde în minutul 81, dar, aşa cum s-a întâmplat destul de des în acest sezon, elevii lui Xabi Alonso au egalat în prelungirile meciului. Josip Stanisic a egalat în minutul 90+7 şi Bayer a scos un egal, al cincilea pentru ea, în Bundesliga.

S-a terminat 1-1, iar Bayer Leverkusen este lider şi campioană a Germaniei, adunând până acum 80 de puncte. Borussia Dortmund este pe locul 5, cu 57 de puncte.