Ana Bogdan a abandonat în primul tur al turneului Trophée Clarins Ana Bogdan a abandonat în primul tur al turneului Trophée Clarins
Constantin Budescu s-a despărţit de Farul, dar ar putea continua în fotbalul românesc Constantin Budescu s-a despărţit de Farul, dar ar putea continua în fotbalul românesc
S-a stabilit cine va arbitra finala Ligii Campionilor! S-a stabilit cine va arbitra finala Ligii Campionilor!
Istvan Kovacs va arbitra finala Ligii Europa. Este al doilea meci pentru un trofeu continental din cariera centralului Istvan Kovacs va arbitra finala Ligii Europa. Este al doilea meci pentru un trofeu continental din cariera centralului
Val de plecări de la FCU Craiova după retrogradare. ”Mulţumim pentru efortul depus” Val de plecări de la FCU Craiova după retrogradare. ”Mulţumim pentru efortul depus”
Adversarii României din primul tur al calificărilor pentru Euro U17 2025 Adversarii României din primul tur al calificărilor pentru Euro U17 2025

VIDEO | Gicu Grozav aduce un punct dramatic. ”Am lupta până la final şi am marcat

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2024

Dinamo a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu Petrolul Ploieşti, scor 1-1, în etapa a doua din play-out-ul Superligii.

Pentru Dinamo a marcat Moura (39), iar pentru Petrolul a punctat Grozav, în al 13-lea minut al prelungirilor.

Gicu Grozav consideră că remiza dramatică a fost obţinută datorită determinării.

”Am lupta până la final şi am marcat. Chiar dacă a fost din penalty, a fost un punct muncit. Dinamo era în formă, o echipă cu jucători buni. Mă bucur că nu am pierdut.

Era discuţia dacă e offside sau nu, mă gândeam că nu se mai dă penalty. Era puţină tensiune, nici nu ştiu cât am stat. Era presiune, dar m-am concentrat şi am marcat. Fiecare meci o să fie la fel de greu ca cel de astăzi. Trebuie să rămânem concentraţi şi să ne îndeplinim obiectivul”