Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării
VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Nistor, impecabil de la punctul cu var VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Nistor, impecabil de la punctul cu var
VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 1-0, în direct la Prima Sport 4! Moldovenii încep să tremure VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 1-0, în direct la Prima Sport 4! Moldovenii încep să tremure
VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana
VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner
VIDEO | FCU Craiova - FC Heramnnstadt, 0-0, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start VIDEO | FCU Craiova - FC Heramnnstadt, 0-0, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start

VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău, neînvins de 10 meciuri. ”Ne-am refăcut mental”

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2024

Hermannstadt a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Superligii. Oaspeţii au egalat în minutul 90+7.

Ioan Ovidiu Sabău a tras concluziile partidei ce reprezintă al 10-lea său meci la rând fără eşec. Tehnicianul a vorbit şi despre conflictul de la finalul meciului de la Sibiu.

”Au fost nervi, se mai întâmplă. Mai mult s-au împins. Îmi pare rău că Piţian şi Mitrea au luat roşu. Nu sunt de acord. Trebuie să te stăpâneşti. Vin meciuri grele. Sper să se analizeze.

E un punct în plus. Am arătat destul de bine. Am reuşit să revenim. Am avut şi bară. Am forţat foarte multe, am împins jocul. Se vede clar că şi-au dorit acest punct. Am avut multe ocazii în a doua repriză. Au fost 6-7 ocazii. Ne-am refăcut mental”