VIDEO | Dinamo - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Politic înscrie în primele secunde al reprizei a doua VIDEO | Dinamo - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Politic înscrie în primele secunde al reprizei a doua
VIDEO | UBT Cluj bate clar în sala celor de la CSM Oradea şi e la un meci de un nou titlu VIDEO | UBT Cluj bate clar în sala celor de la CSM Oradea şi e la un meci de un nou titlu
”Dacă era sârb sau croat, peste 3 luni antrena în Italia. Suntem români şi e greu!”. Discurs manifest după ce Răzvan Lucescu a scris istorie şi a câştigat din nou titlul în Grecia  | VIDEO EXCLUSIV

”Dacă era sârb sau croat, peste 3 luni antrena în Italia. Suntem români şi e greu!”. Discurs manifest după ce Răzvan Lucescu a scris istorie şi a câştigat din nou titlul în Grecia | VIDEO EXCLUSIV
Pavol Safranko s-a despărţit de Sepsi şi e la mare căutare. Interes din Superliga, dar şi din străinătate Pavol Safranko s-a despărţit de Sepsi şi e la mare căutare. Interes din Superliga, dar şi din străinătate
Bomba momentului în fotbalul românesc! Revenire de senzaţie la FCSB pentru cupele europene: ”Viitorul pare stabilit!”

Jandarmeria Capitalei dezminte că ar fi interzis afişarea unui banner în care e reprezentat steagul Ţinutului Secuiesc la meciul Dinamo - AFK Csikszereda Jandarmeria Capitalei dezminte că ar fi interzis afişarea unui banner în care e reprezentat steagul Ţinutului Secuiesc la meciul Dinamo - AFK Csikszereda

VIDEO | Liverpool - Sheffield 3-1. Gafă uriaşă la primul gol al ”cormoranilor”

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 4 apr 2024

Liverpool a învins pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Sheffield United, într-un meci al etapei a 31-a din Premier League.

Pe Anfield scorul a fost deschis de gazde, în minutul 17, prin Darwin Nunez, care a şutat din careu. Liverpool a pus presiune şi a ratat ocazii, iar Sheffield a egalat, surprinzător, în minutul 58, prin autogolul lui Conor Bradley. Gazdele s-au desprins în minutul 76, prin golul înscris de Alexis Mac Allister, din pasa lui Luis Diaz, iar Gakpo a adus liniştea marcând în minutul 90.

Scorul final a fost 3-1 pentru FC Liverpool, iar „cormoranii” au revenit pe primul loc în clasament, cu 70 de puncte. Sheffield United este ultima clasată, cu 15 puncte.