VIDEO | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Oaspeţii s-au impus cu un gol marcat în ultimele minute. Echipele promovate în Superliga şi cele care au retrogradat. Cine merge la baraj VIDEO | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Oaspeţii s-au impus cu un gol marcat în ultimele minute. Echipele promovate în Superliga şi cele care au retrogradat. Cine merge la baraj
Crainicul arenei Parc des Princes se pensionează. „Va rămâne mereu în inimile fanilor” Crainicul arenei Parc des Princes se pensionează. „Va rămâne mereu în inimile fanilor”
Mircea Lucescu, taxat după declaraţia făcută. „Sunt dezamăgit că un mare antrenor ne-a luat din merite” | EXCLUSIV Mircea Lucescu, taxat după declaraţia făcută. „Sunt dezamăgit că un mare antrenor ne-a luat din merite” | EXCLUSIV
Fanii echipei Standard Liège i-au împiedicat pe jucători să ajungă la stadion, meciul cu Westerlo anulat Fanii echipei Standard Liège i-au împiedicat pe jucători să ajungă la stadion, meciul cu Westerlo anulat
Ariana Pîrv, indisponibilă şase săptămâni, după accidentarea din meciul amical cu Germania Ariana Pîrv, indisponibilă şase săptămâni, după accidentarea din meciul amical cu Germania
EXCLUSIV VIDEO | Tehnicianul a dat cărţile pe faţă! Motivul pentru care a părăsit formaţia din Superliga. „Cam aşa se întâmplă în România” EXCLUSIV VIDEO | Tehnicianul a dat cărţile pe faţă! Motivul pentru care a părăsit formaţia din Superliga. „Cam aşa se întâmplă în România”

VIDEO | Lyon revine pe final şi câştigă în deplasarea de la Toulouse

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 16 mar 2024

Olympique Lyon s-a impus vineri seara, în deplasare, scor 3-2, în faţa formaţiei FC Toulouse, în etapa a 26-a din Ligue 1.

Oaspeţii au revenit după ce au fost conduşi cu 2-1.

Alexandre Lacazette a deschis scorul în minutul 33 pentru lyonezi, dar s-a accidentat şi a fost înlocuit la pauză. Gazdele au întors rezultatul în câteva minute. Dallinga a egalat în minutul 53 şi Sierro a transformat un penalti în minutul 59. Lyon nu a renunţat însă la luptă şi Rayan Cherki a egalat în minutul 76, pentru ca Jack O’Brien să aducă victoria oaspeţilor cu un gol marcat în minutul 80.

Lyon se află pe locul 10 în clasament, cu 34 de puncte, în timp ce Toulouse este o poziţie mai jus, pe 11, cu 29 de puncte.