VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă

VIDEO ǀ RB Leipzig şi Bayern Munchen au încheiat le egalitate, 1-1, în derby-ul rundei a 16-a din Bundesliga

Bayern Munchen Publicat pe 21 ian 2023

Echipa germană Bayern Munchen a terminat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia RB Leipzig, în derby-ul etapei a 16-a din Bundesliga, transmis în direct de Prima Sport 2.

Primul meci al etapei a 16-a din Bundesliga a început cu un minut de linişte în memoria lui Pele, legenda fotbalului mondial care a decedat în luna decembrie a anului 2022.

Bavarezii au deschis scorul în prima repriză, când a înscris Eric Maxim Choupo-Moting. Era minutul 37 şi Bayern conducea cu 1-0. Gazdele au egalat în minutul 52, prin Marcel Halstenberg.

Cu 35 de puncte, Bayern este lider în Bundesliga, la cinci puncte de echipa de pe locul secund, Freiburg. RB Leipzig este clasată pe locul al treilea, cu 29 de puncte.