Erik ten Hag nu regretă că a preluat Manchester United. „Nu ştii provocările pe care trebuie să le înfrunţi până nu eşti aici” Erik ten Hag nu regretă că a preluat Manchester United. „Nu ştii provocările pe care trebuie să le înfrunţi până nu eşti aici”
Holstein Kiel a promovat pentru prima oară în Bundesliga Holstein Kiel a promovat pentru prima oară în Bundesliga
„Cine semnează?”. Anunţul făcut de MM Stoica, chiar în timpul sărbătoririi titlului. Jucătorii cu care negociază FCSB „Cine semnează?”. Anunţul făcut de MM Stoica, chiar în timpul sărbătoririi titlului. Jucătorii cu care negociază FCSB
Începe greul pentru campioana României! FCSB nu va fi cap de serie în turul II preliminar al Ligii Campionilor. Poate da peste adversari grei Începe greul pentru campioana României! FCSB nu va fi cap de serie în turul II preliminar al Ligii Campionilor. Poate da peste adversari grei
”Dacă voi fi acolo ar fi o onoare”. Vlad Chiricheş visează la EURO 2024 ”Dacă voi fi acolo ar fi o onoare”. Vlad Chiricheş visează la EURO 2024
Cristiano Ronaldo a ratat titlul în Arabia Saudită. Al Hilal a cucerit trofeul cu numărul 24 Cristiano Ronaldo a ratat titlul în Arabia Saudită. Al Hilal a cucerit trofeul cu numărul 24

VIDEO | Real Sociedad - Almeria 2-2. Bascii se încurcă acasă cu ultima clasată

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 15 apr 2024

Almeria a terminat la egalitate duminică seara, în deplasare, scor 2-2, în etapa a 31-a din La Liga.

Oaspeţii au înscris primii pe Reale Arena, prin Adri Embarba, în minutul 30, dar Real Sociedad a egalat după numai două minute, când Sheraldo Becker l-a învins pe goalkeeperul Almeriei, Luis Maximiano. După pauză Mikel Oyarzabal a adus gazdele în avantaj, cu un gol marcat din pasa lui Becker, în minutul 59.

Real Sociedad a rămas în zece după eliminarea lui Igor Zubeldia, din minutul 86, iar Adri Embarba a transformat un penalti în minutul 88, aducând Almeriei un egal care nu o ajută deloc.

Echipa lui Pepe Mel ocupă ultimul loc, cu 17 puncte, în timp ce Real Sociedad este pe locul 6, cu 50 de puncte.