Ionuţ Radu, aproape de revenirea în Serie A. Are şansa să prindă meciuri oficiale Ionuţ Radu, aproape de revenirea în Serie A. Are şansa să prindă meciuri oficiale
Daniel Popa ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de o echipă ce atacă titlul sezonul viitor Daniel Popa ar putea pleca de la ”U” Cluj! E dorit de o echipă ce atacă titlul sezonul viitor
Căpitanul Virgil Van Dijk, mesaj emoţionant pentru Jurgen Klopp: ”Ce călătorie am avut împreună!” Căpitanul Virgil Van Dijk, mesaj emoţionant pentru Jurgen Klopp: ”Ce călătorie am avut împreună!”
Situaţie extrem de grea pentru FCSB. Nu e simplă nici prima rundă preliminară din Champions League. Turul II pare misiune aproape imposibilă Situaţie extrem de grea pentru FCSB. Nu e simplă nici prima rundă preliminară din Champions League. Turul II pare misiune aproape imposibilă
Salariu colosal propous lui Dennis Man! Internaţionalul român este tentat să semneze
Florian Wirtz a fost desemnat jucătorul sezonului în Bundesliga Florian Wirtz a fost desemnat jucătorul sezonului în Bundesliga

VIDEO | Sigurjonsson, execuţie bizară din penalty, în minutul 90+7 al partidei cu Dinamo. Ilfovenii au ratat şansa să scoată un punct

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 19 aug 2023

Dinamo Bucureşti a învins în deplasare, scor 3-2, formaţia FC Voluntari, într-un meci din etapa a şasea a Superligii. Sigurjonsson a ratat penalty în minutul 90+7 pentru ilfoveni.

Islandezul a executat modest de la punctul cu var, fără elan, iar mingea s-a dus pe lângă poartă. Astfel, ”câinii” au bifat al doilea succes la rând în Superliga, după ce runda trecută au învins pe FC Botoşani, cu 1-0.

Bucureştenii sunt pe locul 7, cu 7 puncte, în timp ce FC Voluntari are 9 puncte, pe locul 4.

• FC Voluntari: Vâlceanu – Ricardinho, Matricardi, Armaş, Aliji – R. Boboc, V. Raţă, Crepulja, Doru Andrei – Sigurjonsson, Nemec
  • Dinamo: Golubovic – Moura, Patriche, Homawoo, Amzăr – Bena – Bani, Larrucea, Politic, Cr. Costin – Gregorio