Victorie mare pentru Răzvan Lucescu! PAOK a trecut de finalista Conference League şi luptă pentru titlu în Grecia Victorie mare pentru Răzvan Lucescu! PAOK a trecut de finalista Conference League şi luptă pentru titlu în Grecia
Mircea Rednic, foarte supărat după prestaţia slabă a celor de la UTA cu Dinamo. ”N-am prea văzut implicare” Mircea Rednic, foarte supărat după prestaţia slabă a celor de la UTA cu Dinamo. ”N-am prea văzut implicare”
”Nici nu avem timp să ne bucurăm”. Dorinel Munteanu nu a lăsat garda jos nici în ultima etapă ”Nici nu avem timp să ne bucurăm”. Dorinel Munteanu nu a lăsat garda jos nici în ultima etapă
Danielle Collins, adversara Irinei Begu în optimi la Roma Danielle Collins, adversara Irinei Begu în optimi la Roma
Bayer Leverkusen şi-a prelungit seria de invincibilitate la 50 de meciuri. Succes fără drept de apel cu Bochum Bayer Leverkusen şi-a prelungit seria de invincibilitate la 50 de meciuri. Succes fără drept de apel cu Bochum
VIDEO | FCU Craiova - Hermannstadt, întrerupt din cauza suporterilor. S-au aruncat numeroase scaune din tribune VIDEO | FCU Craiova - Hermannstadt, întrerupt din cauza suporterilor. S-au aruncat numeroase scaune din tribune

VIDEO | Tottenham - Arsenal 2-3. Spurs au fost aproape de o remontada de senzaţie

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Tottenham Hotspur a pierdut pe teren propriu, scor 2-3, în faţa grupării Arsenal Londra, într-un meci al etapei a 35-a din Premier League.

Arsenal a condus cu 3-0 pe Tottenham, la finalul primei reprize, după ce „tunarii” au controlat autoritar jocul. Hojbjerg a deschis scorul cu un autogol în minutul 15, apoi Bukayo Saka a făcut 2-0 în minutul 27, pentru ca scorul pauzei să fie fixat  de Kai Havertz, în minutul 38. În această primă parte gazdele au avut o bară, la lovitura de cap a lui Cristian Romero, din minutul 21, şi un gol al lui Micky van de Ven anulat pentru ofsaid, în minutul 22.

Tottenham a încercat o revenire în repriza secundă, mai întâi a marcat Cristian Romero, în minutul 64, pentru 1-3, iar în minutul 87 Son Heung-Min a transformat un penalti, dictat la un fault al lui Declan Rice asupra lui Ben Davies. 3-2 pentru Arsenal a fost şi scorul final al meciului. La gazde, fundaşul român Radu Drăguşin a fost rezervă neutilizată.

Într-un alt meci al etapei, Bournemouth a dispus cu 3-0 de Brighton, prin golurile marcate de Senesi (min. 13), Enes Unal (min. 52) şi Justin Kluivert (min. 87).