VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga
VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional
Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele” Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele”
Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania
A fost identificat momentul care a declanşat criza la Rapid. "Asta e realitatea" | VIDEO EXCLUSIV
Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap

VIDEO | Wolverhampton - Arsenal 0-2. ”Tunarii” revin pe primul loc în Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

Arsenal Londra a învins în deplasare, scor 2-0, gruparea Wolverhampton, în etapa a 34-a din Premier League.

Leandro Trossard a reuşit să înscrie în finalul primei reprize, în minutul 45, din pasa lui Gabriel Jesus. În minutul 90+5 Martin Odegaard a marcat şi el şi a asigurat victoria „tunarilor”.

Arsenal s-a impus cu 2-0 şi, cu această victorie, elevii lui Mikel Arteta fac 74 de puncte şi trec, deocamdată, pe prima poziţie în clasament. Manchester City este pe locul secund, cu un joc mai puţin şi cu 73 de puncte. Wolverhampton ocupă locul 11, cu 43 de puncte.