Ultima oră
După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV
LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!
Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”

Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”
Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final
Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal

Adrian Mihalcea, despre mandatul de la Dinamo: ”Am renunţat la două treimi din bani. E vorba de câteva zeci de mii de euro”

Dinamo Publicat pe 25 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20012034/1/rps1336-1.jpg

Adrian Mihalcea a antrenat Dinamo pentru o foarte scurtă perioadă de timp, martie-iulie 2020. A condus doar şapte meciuri, după care a plecat. Acum, a vorbit despre problemele financiare de acolo şi a declarat că el a renunţat la o parte din bani, pentru că nu a vrut să intre în vreun litigiu cu ”câinii”.

Actualul antrenor al Unirii Slobozia a făcut o paralelă cu anumiţi oameni care au plecat din club şi şi-au cerut / îşi cer banii. ”Nu sunt în situaţia lui Contra. Fiecare procedează cum consideră. Eu pot să spun că în momentul în care am plecat am renunţat la o parte din bani. Am făcut-o de bună voie, fără să mi-o ceară nimeni! Am renunţat la două treimi din banii pe care îi aveam de primit. E vorba de câteva zeci de mii de euro. Din proprie iniţiativă.

Nu m-a rugat nimeni şi nu m-a împins nimeni de la spate! Asta a fost dorinţa mea şi atât. Eu mi-am primit banii de mult timp. Eu nu vorbesc aici de Cosmin Contra sau de spanioli. Vorbesc despre toţi cei care au de luat bani! Sunt nişte bani pentru care au muncit şi dacă au ajuns la nişte înţelegeri e foarte bine că au făcut-o. Nu e cazul să spun eu cine are dreptate. Cosmin Contra e un prieten foarte bun al meu, pe lângă gradul de rudenie”, a declarat Mihalcea pentru Fanatik.

Mihalcea a condus Dinamo în numai şapte meciuri: 1-3 cu Sepsi, 0-3 cu FCSB, 0-1 cu Voluntari, 0-1 cu Viitorul, 3-1 cu Academica Clinceni, 0-1 cu FCSB şi 1-1 cu Poli Iaşi.

Contra le poate face probleme dinamoviştilor

Cosmin Contra şi preparatorul fizic spaniol Javi Reyes le pot crea mari probleme fanilor lui Dinamo în încercarea acestora de a strânge banii necesari pentru obţinerea licenţei pentru sezonul viitor. Fostul antrenor din Ştefan cel Mare şi colaboratorul său spaniol au de primit aproximativ o optime din suma pe care suporterii-acţionari din Programul DDB sunt nevoiţi să o strângă.

Conform Fanatik.ro, Contra şi Reyes au pe rol un proces la FRF în urma căruia, în caz de câştig, vor primi 100.000 de euro din partea clubului. Dacă decizia FRF va veni până la data de 31 martie, la care Dinamo trebuie să prezinte 830.000 de euro pentru a obţine licenţa, atunci fanii din Ştefan cel Mare vor primi o lovitură importantă.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele