Ultima oră
„Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială „Legendă”, „Zeu”, „Incredibil”: reacţiile presei internaţionale după recordul lui Lionel Messi la Cupa Mondială
”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic ”U” Cluj pregăteşte transferul anului. Două cluburi importante din Vest au intrat în cursa pentru semnătura lui Jovo Lukic
Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez Selecţionerul Argentinei, ferm în legătură cu Messi: ”Leo trebuie să joace pentru că aşa spun eu!”. Mesaj pentru Lautaro Martinez şi Julian Alvarez
”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”

”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale
Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât

Alejandro Couto Lago, revocat din funcţia de director general al clubului Dinamo

Dinamo Publicat pe 14 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19732609/1/cauto.jpg

Consiliul de Administraţie al FC Dinamo a decis, luni, revocarea lui Alejandro Couto Lago din funcţia de director general al clubului, informează fcdinamo.ro

"Consiliul de Administraţie Dinamo 1948 a decis astăzi, în unanimitate, revocarea domnului Alejandro Couto Lago din funcţia de director general al societăţii noastre, anunţă Biroul de presă al clubului prin intermediul site-ului oficial. Până la desemnarea unui nou director general, clubul Dinamo Bucureşti va fi reprezentat în exclusivitate de Constantin Eftimescu (preşedinte al Consiliului de Administraţie) şi Cornel Ţălnar (membru al Consiliului de Administraţie) în raporturile cu Federaţia Română de Fotbal (FRF), Liga Profesionistă de Fotbal (LPF), instituţiile bancare din România şi partenerii clubului.

Tot astăzi, Consiliul de Administraţie al clubului a luat în discuţie un nou plan de redresare financiară, sportivă şi administrativă pentru Dinamo Bucureşti, a precizat preşedintele Constantin Eftimescu", se arată într-un comunicat al clubului din Şoseaua Ştefan cel Mare.

FC Dinamo a anunţat, la 13 august, că are un nou acţionar majoritar, şi anume compania Benel International SA, reprezentată de Pablo Cortacero.

La 30 septembrie, Cortacero a prezentat noua conduce a clubului formată în majoritate din spanioli, între care se afla şi Couto Lago.

Pană în prezent, conducerea spaniolă nu a investit nimic în clubul din Şoseaua Ştefan cel Mare.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele