Ultima oră
LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară
Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz
Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator” Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator”
CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis" CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis"
Noi detalii despre accidentarea lui Raul Opruţ! Fundaşul lui Dinamo a anunţat când va reveni pe teren şi a dezvăluit prima impresie despre Nuno Campos Noi detalii despre accidentarea lui Raul Opruţ! Fundaşul lui Dinamo a anunţat când va reveni pe teren şi a dezvăluit prima impresie despre Nuno Campos
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo
Ultimă oră! Universitatea Craiova îl transferă pe Ronaldo

"Amatori!" Ioan Andone anunţă dezastrul pentru Dinamo: "Ăsta va fi primul pas"

Dinamo Publicat pe 25 nov 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19628875/1/vol.jpg

Ioan Andone e convins că singura variantă pentru Dinamo în acest moment este intrarea în insolvenţă şi spune că spaniolii care au preluat clubul au dat dovadă de amatorism.

Fost jucător şi antrneor în Ştefan cel Mare, Andone se aşteaptă la un val de plecări din rândul jucătorilor, precizând că aceştia îşi vor depune în cel mai scurt timp memorii pentru a deveni liberi de contract.

"Sunt convins că toţi jucătorii străini îşi vor depune memorii, să devină liberi, asta e clar. Ăsta va fi primul pas în decembrie [...]

Nu le convin condiţiile de acolo, că nu poţi să stai neplătit luni de zile numai cu promisiuni. Nu sunt de înţeles şi nu ştiu ce planuri a avut grupul de spanioli, care a venit aici, ce a vrut să facă cu echipa Dinamo. E clar că au fost nişte amatori. Nimeni nu a crezut. Nu ai 10 milioane de euro, dar ai cinci... Poate că îţi trebuie mai mult de 10 la ce e la Dinamo. Nu au avut un plan clar. Au venit fără bani, au crezut că primesc bani împrumut sau nu ştiu cum, de unde vin ei, că nu poţi să faci fotbal fără bani. Nu poţi să faci datorii la infinit. E un club dezorganizat, un club fără stăpân. Asta e Dinamo. Un club fără stăpân. Falimentul, nu. Insolvenţa e prima dată", a declarat Ioan Andone pentru Telekom Sport.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele