Ultima oră
Un jucător de la UTA Arad a intrat pe lista unei echipe din Champions League! EXCLUSIV Un jucător de la UTA Arad a intrat pe lista unei echipe din Champions League! EXCLUSIV
FIFA reacţionează după acuzaţiile de viol împotriva căpitanului Capului Verde FIFA reacţionează după acuzaţiile de viol împotriva căpitanului Capului Verde
Setigui Karamoko, fotbalist cu experienţă în fotbalul francez, a semnat cu un club din SuperLiga Setigui Karamoko, fotbalist cu experienţă în fotbalul francez, a semnat cu un club din SuperLiga
Cu ce echipă se antrenează Dragoş Nedelcu după ce s-a despărţit de Steaua: "Se pregăteşte cu noi" Cu ce echipă se antrenează Dragoş Nedelcu după ce s-a despărţit de Steaua: "Se pregăteşte cu noi"
Anestis a plecat de la Botoşani, dar s-a înţeles cu o echipă din Superligă şi va avea un salariu uriaş! | EXCLUSIV Anestis a plecat de la Botoşani, dar s-a înţeles cu o echipă din Superligă şi va avea un salariu uriaş! | EXCLUSIV
Scandal cât casa la un club din România! Au vândut promovarea de faţă cu arbitrii: "Lasă, bă, mingea în poartă!" Scandal cât casa la un club din România! Au vândut promovarea de faţă cu arbitrii: "Lasă, bă, mingea în poartă!"

Andrea Mandorlini a răbufnit după ce a fost dat afară de la CFR Cluj: ”Am lăsat echipa pe doi, nu pe ultimul loc”

CFR Cluj Publicat pe 24 ian 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38228/21471062/1/universitatea-craiova-cfr-cluj-superliga-superbet-2-12-2023.jpg

Clubul CFR Cluj a anunţat, miercuri, că s-a despărţit de tehnicianul Andrea Mandorlini.

Andrea Mandorlini a oferit primele declaraţii după ce ardelenii au oficializat anunţul. Antrenorul a precizat că despărţirea s-a produs pe cale amiabilă.

De asemenea, tehnicianul a subliniat că şi-ar fi dorit să rămână mai mult timp alături de ardeleni şi a precizat că este nemulţumit de rezultatele echipei.

”Am lăsat echipa pe doi, nu pe ultimul loc”

”Aseară am rezolvat târziu. Ne-am luat la revedere foarte calm. Acum o săptămână au ieşit anumite zvonuri, dar nu am fost demis. Am lăsat echipa pe locul doi şi uite că am fost şi noi primii.

Şi apoi în România mai este şi play-off-ul. Îmi pare rău, dar aşa a mers. Era timpul să ne despărţim. Aşteptările clubului erau altele, chiar dacă echipa era nouă.

Mi-aş fi dorit mai mult timp, dar până la urma asta e mereu problema. Totuşi, am lăsat echipa pe locul doi şi cu siguranţă nu pe ultimul. E ceva amărăciune pentru că lucrurile nu au mers bine pentru noi.

Totul face parte din joc şi cu siguranţă vreau să încep din nou imediat.”, a declarat Andrea Mandorlini, potrivit tuttomercatoweb.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

CFR Cluj

Ultimele articole Toate articolele