Ultima oră
După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV După Messi şi Ronaldo, cine vine din spate?! Karamoko de la Dinamo a urmărit CM şi are două variante | EXCLUSIV
Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial! Albert Stahl a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial!
Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”

Explicaţiile lui Bergodi, după ce U Cluj s-a făcut de râs cu o echipă U19: ”Joacă la Barcelona!”
Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final Accidentat, Nico Schlotterbeck ratează restul turneului final
LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale LIVE TEXT | Argentina – Austria 1-0. Messi devine cel mai mare marcator din istoria Cupei Mondiale
Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal Giovanni Malago, noul preşedinte al Federaţiei Italiene de Fotbal

Andrei Cristea, atac dur la spaniolii care preluat Dinamo: ”Personaje de desene animate”

Dinamo Publicat pe 25 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20012195/1/andrei-cristea.jpg

Andrei Cristea a atacat dur conducerea lui Dinamo, pe spaniolii care au luat pachetul majoritar al clubului de la Ionuţ Negoiţă. A criticat în termeni extrem de duri tot ce se întâmplă la echipa pentru care a jucat.

Cristea s-a declarat iritat de tot ce se întâmplă acolo şi în acelaşi timp supărat pentru că un brand precum Dinamo are şanse să falimenteze.

”E incredibil ce se întâplă la Dinamo. Întrebaţi-i pe cei care i-au adus! Eu nu pot să înţeleg, habar n-am. Vin unii şi pun mâna pe un club ca Dinamo! Nu sunt ei de vină! Spaniolii ăştia sunt personaje din desene animate, nu pot fi realităţi! Cei care i-au dus sunt cei care ar trebui să răspundă”, a declarat Andrei Cristea pentru Fanatik.

Dinamo şi Viitorul se înfruntă în etapa a 25-a din Casa Liga 1, vineri de la ora 20:30. Partida din ”Ştefan cel Mare” este transmisă de Look Sport +.

Ambele echipe au un sezon foarte slab, cu multe rezultate modeste, care le-au coborât pe ultimele locuri în campionat, pe 12 şi 13. Sunt resemnate cu gândul că vor evolua în grupa pentru retrogradare, dar vor să finalizeze play-out-ul în afara locurilor care le pot duce în Liga 2.

Dinamo stă în ”bunătatea” fanilor

Alexandru Conovaru, membru DDB, a vorbit la Look Sport Live despre modul în care programul iniţiat de suporteri a ajutat până acum clubul Dinamo să nu dispară şi să reuşească să rămână la un nivel decent. Prin ”Doar Dinamo Bucureşti”, susţinătorii ”câinilor” au reuşit şi reuşesc să ajute echipa cu sume importante de bani. Să plătească salariile jucătorilor, deplasări şi altele.

Conovaru a recunoscut că suma care a intrat până acum în conturile lui Dinamo se ridică la un milion de euro şi că totul nu se opreşte aici. În plus, el a avut un mesaj şi pentru conducătorul Dorin Şerdean, care ar avea un salariu lunar de aproximativ 2000 de euro.

”Un milion de euro am băgat în conturile lui Dinamo până acum. Sunt banii suporterilor şi mai sunt ceva bani în conturile DDB, pentru plata gazelor, luminii, deplasări, cazări. Mai puţin s-a plătit salariul domnului Şerdean, care poate mai trece din Alba Iulia să ia cei 9.000 şi ceva de lei”, a declarat Alexandru Conovaru la Look Sport Live.

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele