Ultima oră
LIVE TEXT | Senegal – Irak, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Duel direct pentru a rămâne în cărţile calificării LIVE TEXT | Senegal – Irak, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Duel direct pentru a rămâne în cărţile calificării
Decizia preşedintelui Ecuadorului după victoria surprinzătoare din duelul cu Germania: ”Mulţumiri jucătorului şi antrenorului” Decizia preşedintelui Ecuadorului după victoria surprinzătoare din duelul cu Germania: ”Mulţumiri jucătorului şi antrenorului”
Reacţia lui Alex Băluţă privind acuzaţiile aduse la adresa sa: ”Restul e doar zgomot” Reacţia lui Alex Băluţă privind acuzaţiile aduse la adresa sa: ”Restul e doar zgomot”
Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”

Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”
Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”

Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”
Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga

Andrei Prepeliţă a vorbit despre momentul în care a fost nevoit să se retragă. ”Am avut probleme. N-am mai simţit mâinile, picioarele”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 23 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/20003218/1/prepelita-andrei.png

Andrei Prepeliţă a explicat de ce a trebuit să se retragă, la vârsta de 35 de ani, din cariera de jucător. Totul a pornit de la o accidentare, care se putea lăsa cu consecinţe extrem de grave.

În prezent, Prepeliţă este antrenor principal la FC Argeş, dar în acte este diriectorul sportiv al nou-promovatei care este aproape de a prinde un loc de play-off.

Eu am pus umărul la promovarea echipei într-o situaţie riscantă şi, în general, mi-am făcut treaba ca jucător la FC Argeş. Anul trecut, pe vremea asta, am avut o accidentare care putea fi foarte gravă. Am jucat un amical cu echipa a doua a celor de la Craiova. La o fază fixă, un junior al lor a venit în viteză şi mi-a sărit cu genunchiul în cervicală. Am avut probleme. N-am mai simţit mâinile, picioarele în acele momente. Câteva minute n-am mai putut să mă ridic. Am rămas cu dureri foarte mari ale mâinilor. 

Am făcut un RMN, iar doi din 3 doctori mi-au spus să renunţ, pentru că vertebra intrase în nerv şi presase foarte tare. Mi-au spus că la un eventual contact mai tare se poate întâmpla ceva grav. La momentul ăla am continuat aşa. Gândindu-mă în urmă, am fost inconştient. Dar tot ce am făcut am făcut cu sufletul aici”, a declarat Prepeliţă la GSP Live.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele