Ultima oră
Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari” Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari”
Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi
Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani
Belgia – Iran 0-0. Continuă seria rezultatelor neaşteptate! Ambii portari au prins o zi mare Belgia – Iran 0-0. Continuă seria rezultatelor neaşteptate! Ambii portari au prins o zi mare
Serena Williams îşi face revenirea la simplu! A primit un wild card pentru Wimbledon Serena Williams îşi face revenirea la simplu! A primit un wild card pentru Wimbledon
Zare Markovski e noul antrenor al echipei de baschet SCMU Craiova Zare Markovski e noul antrenor al echipei de baschet SCMU Craiova

Andrei Prepeliţă, cuvinte mari pentru elevii săi. ”Am stat bine în teren, iar când am avut ocazia am marcat”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 28 aug 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/20376051/1/prepelita.jpg

Dinamo a ajuns la al patrulea eşec consecutiv în campionat. Formaţia lui Dario Bonetti a pierdut acasă, în faţa celor de la FC Argeş, cu scorul de 2-0. Ambele reuşite au fost semnate de Cristi Tănase, cu două execuţii care ne-au dus cu gândul la perioada când fotbalistul acum ajuns la 34 impresiona în tricoul celor de la FCSB, dar şi al naţionalei României.

Andrei Prepeliţă a ţinut să îşi laude jucătorii şi l-a remarcat mai ales pe Cristi Tănase, care a reuşit ”dubla” în faţa celor aproximativ 1.500 de fani prezenţi la meci.

”Am stat bine în teren, iar când am avut ocazia am marcat. I-aş da nota 10 lui Tănase! A avut două execuţii extraordinare. A făcut un meci foarte bun şi tactic, a muncit foarte mult. Ce rost are să vorbim despre Tănase? Ştiţi foarte bine ce fotbalist e! De-asta am insistat să vină la Piteşti.

E o victorie bună pentru noi, de moral, avem două săptămâni în care putem pune la punct lucrurile care n-au mers. Sper să mai vină 1-2-3 jucători care să ne ajute în viitor. Suferim pe teren propriu, am pierdut, n-am marcat, sperăm să spargem gheaţa la meciul următor şi să câştigăm”
, a declarat Prepeliţă, imediat după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele