Ultima oră
Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă" Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă"
Jose Mourinho a izbucnit când a fost întrebat despre Cupa Mondială: ”Vreţi adevărul? Să piardă” Jose Mourinho a izbucnit când a fost întrebat despre Cupa Mondială: ”Vreţi adevărul? Să piardă”
Gata şi cu revenirea lui Mamadou Thiam la "U" Cluj! Ardelenii au făcut anunţul oficial Gata şi cu revenirea lui Mamadou Thiam la "U" Cluj! Ardelenii au făcut anunţul oficial
Handbal masculin | Dinamo şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor
Handbal masculin | Dinamo şi-a aflat adversarele în grupele Ligii Campionilor
Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie” Oficial! Rapid l-a prezentat pe fostul dinamovist: ”Va avea un rol cheie”
Dorit de Rapid, Sheriff Sinyan a luat decizia finală! Pleacă de la CFR Cluj şi semnează: "Sume pe care nu putem să le oferim" Dorit de Rapid, Sheriff Sinyan a luat decizia finală! Pleacă de la CFR Cluj şi semnează: "Sume pe care nu putem să le oferim"

Andrei Prepeliţă, modest după victoria Argeşului cu Viitorul: ”Să fim umili, să nu ni se urce la cap”

Superliga Publicat pe 12 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19973972/1/prepe.jpg

Andrei Prepeliţă a avut un discurs echilibrat, după ce echipa sa FC Argeş s-a impus cu 1-0 în faţa Viitorului. Antrenorul ”alb-violeţilor” şi-a lăudat jucătorii, dar le-a amintit acestora că încă nu au realizat nimic, motiv pentru care trebuie să rămână cu picioarele pe pământ.

”A fost greu, cum ne aşteptam, dar am stat bine în teren, am plecat cu ideea să nu primim gol, că de marcat eram sigur că vom marca.

Încercăm să scoatem maximum de la fiecare meci. Nu jocul, punctele contează, nu eram într-o situaţie bună în clasament, dar am ieşit de acolo. Totuşi, nu am realizat nimic deocamdată.

Echipa arată bine, ne-am măsurat forţele şi cu echipe care se bat la titlu şi nu am pierdut.

Moralul jucătorilor este unul bun, să fim umili, să nu ni se urce la cap, să fim cu picioarele pe pământ.”, a declarat Andrei Prepeliţă, la finalul partidei.

FC Argeş a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, FC Viitorul, într-un meci din etapa a XXIII-a, din Casa Liga 1.

Golul a fost marcat de Turda, în minutul 71.

FC Argeş: Greab – De Jonghe, Turda, Maric, Muşat – Meza Colli, I. Şerban – Barbu (De Lucas ’65), Palic, Dumitru (Grecu ‘90+3)– Malele (Mediop ’73).

FC Viitorul: Cojocaru – Benzar (Dussaut ’46), Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei (Andronache ’83), Artean, Ciobanu – Grădinaru (Măţan ’83), Ganea (Sabala ‘78), Jo Santos.

Cartonaş galben: Melele ’54.

Arbitri: Sebastian Colţescu – Vasile Marinescu, Adrian Popescu – George Cătălin Găman.

Observator: Augustus Constantin.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele