Ultima oră
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta
Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal! Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal!

Andrei Prepeliţă, mulţumit de jocul prestat de elevii săi în faţa Craiovei. „Am arătat bine”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 17 iul 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Universitatea Craiova a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 pe FC Argeş, într-un meci din prima etapă a Ligii 1, ediţia 2021/2022.

Andrei Prepeliţă regretă faptul că formaţia sa nu a deschis scorul, iar în ciuda eşecul este mulţumit de joc, în contextul în care oltenii au fost neutralizaţi mai bine de o repriză.

„Era total altfel dacă deschideam scorul la ocazia aia mare. A apăruit o singură greşeală în defensivă şi a apărut golul. E o înfrângere, dar mă bucur să văd băieţii aşa. A trecut un an peste noi, peste cine a debutat în Liga I anul trecut şi trebuie să ridicăm nivelul. Ne dorim mai mult. 

Pentru noi a fost primul meci oficial şi cred că am arătat bine. Suferim în atac, sper să mai vină un atacant, doi, ca să fie concurenţă acolo.

Am luat primul galben, nu am zis nimic, doar am vorbit cu Andrei Chivulete.. În general nu fac astfel de lucruri, să vorbesc urât cu arbitrul.. dar asta este.

Nu discut arbitrajul, au fost mici ciupituri, aşa e când joci în deplasare la o echipă care se bate la campionat. Eu am încredere în băieţi. Eu aveam încredere în ei de dinainte, poate pentru voi a fost o surpriză, pentru mine nu. 

E prea devreme să spun ceva despre actualul campionat, trebuie să aşteptăm câteva etape. Dar va fi un campionat echilibrat, atât pot spune!”, a declarat antrenorul piteştenilor, la finalul partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele