Ultima oră
Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare
Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum
Norvegia - Senegal 3-2. ”Dubla” lui Haaland îi duce pe scandinavi în fazele eliminatorii Norvegia - Senegal 3-2. ”Dubla” lui Haaland îi duce pe scandinavi în fazele eliminatorii
Franţa - Irak, suspendat din cauza furturnii! Suporterii au fost scoşi din stadion Franţa - Irak, suspendat din cauza furturnii! Suporterii au fost scoşi din stadion
Franţa - Irak 3-0. Meciul, întrerupt două ore din cauza vremii Franţa - Irak 3-0. Meciul, întrerupt două ore din cauza vremii
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil
Doku revine la Cupa Mondială după naşterea primului său copil

Andrei Sin va pleca de la Dinamo. A depus memoriu şi va deveni jucător liber

Dinamo Publicat pe 13 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19881142/1/rps1336-1.jpg

Andrei Sin (29 de ani) va pleca şi el de la Dinamo, din cauza restanţelor salariale. Fundaşul lateral este neplătit de luni bune, motiv pentru care a decis să depună memoriu să devină liber de contract. Acest aspect nu a fost pe placul lui Jerry Gane, care nu l-a mai primit pe Sin la ultimele antrenamente ale primei echipe.

Acum, potrivit Fanatik, Sin va fi declarat liber de contract, urmând să îşi caute un alt angajament. S-a săturat de stiuaţia de la Dinamo şi vrea să meargă la o echipă care chiar îşi respectă jucătorii şi plăteşte banii la timp, nu îi amănă de la o zi la alta.

Sin a venit la Dinamo în 2019, de la Poli Iaşi. În acest sezon a jucat în două meciuri.

FC Hermannstadt – Dinamo, miercuri de la 19:00 pe Look Sport

Dinamo începe anul în Casa Liga 1 într-un meci cu FC Hermannstadt, în deplasare. Partida face parte din etapa a 16-a şi este programată miercuri, de la ora 19:00. Confruntarea e pe Look Sport.

Sibienii nu sunt însă la prima confruntare din 2021. Ei au mai jucat în restanţa din etapa a 12-a, cu Viitorul, pe care au pierdut-o însă cu 1-2, după ce au condus cu 1-0.

Ambele echipe au probleme în ceea ce priveşte partea financiară. Atât Hermannstadt cât şi Dinamo duc greul de luni bune cu banii, dar există şi alte probleme pe plan sportiv. Ambele sunt în partea inferioară a clasamentului din Casa Liga 1.

Hermannstadt, o singură victorie în ultimele cinci partide din campionat, Dinamo trei 

În ultimele cinci meciuri din campionat, Hermannstadt a obţinut doar o victorie, a făcut un egal şi a pierdut trei partide. De partea cealaltă, Dinamo a înregistrat trei victorii, un egal şi o înfrângere.

 

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele