Ultima oră
Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor
Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final
VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV 
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV
David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială

Anunţ şocant! Echipa din Superliga care nu şi-a depus licenţa pentru cupele europene

Superliga Publicat de Vlad Militaru pe 19 mar 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/21529084/2/superliga-bun.jpg

În play-out se dă o luptă de totul sau nimic atât pentru salvarea de la retrogradare, cât şi pentru locul 7, care asigură barajul pentru Conference League.

UTA Arad nu a depus licenţa pentru cupele europene

După ce UTA Arad a reuşit să câştige in-extremis partida de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 4-3, într-un meci de senzaţie al ambelor echipe, fanii arădeni au primit un anunţ dezamăgitor din partea conducerii. UTA nu şi-a depus licenţa pentru cupele europene.

"După discuţii cu domnul Rednic, noi în fiecare an am depus licenţa pentru cupele europene, anul asta am decis să nu depunem. Având în vedere şi moral şi logic, am stabilit împreună cu domnul Rednic că mai important pentru noi este să nu compromitem sezonul următor. Să ne pregătim bine pentru sezonul următor să nu ne trezim că începe campionatul şi n-avem echipă.

Domne, dacă nu intrăm în play-off nu merităm în Europa. Şi este şi normal. Echipele care nu sunt în play-off nu au ce căuta în Europa. Ăsta e principalul criteriu, ca primele echipe ale României să intre în Europa.

Era foarte greu să te califici având în vedere că ai de jucat două baraje. Cu toate că am avut licenţă şi în anul în care am dat barajul de retrogradare. Acum am zis că prioritar e sezonul care urmează. Noi am depus dosarul doar pentru licenţa de Liga 1.

 

Dumneavoastră ştiţi istoricul. Niciodată o echipă din play-out nu a jucat în cupele europene", a declarat Alexandru Meszar, conducătorul "Bătrânei Doamne", pentru Fanatik.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele