Ultima oră
”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”

”U” Cluj şi-a prezentat noul portar: ”Sunt foarte fericit să mă alătur acestui club istoric”
 Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale Sezonul 2026-2027 debutează cu Supercupa României. S-a tras la sorţi şi programul etapelor Ligii Naţionale
Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât Editorial Vlad Măcicăşan | Aici nu este vorba de fotbal. E mai mult decât atât
Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!" Situaţie incredibilă în cazul lui Anderson Ceara: "Doctorul nu înţelegere cum poate juca fotbal!"
Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares

Ultima oră! Zeljko Kopic, favorit să preia o echipă cu 30 de trofee în palmares
Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul” Echipa din Superligă care l-a dorit pe Ronny Labonne înainte de FCSB: ”M-am accidentat chiar înainte de a semna contractul”

Bălgrădean, alături de fosta sa echipă Dinamo din poziţia învingătorului: ”Doamne fereşte să se desfiinţeze sau să intre în faliment!”

Dinamo Publicat pe 17 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19737038/2/2868866-59123328-2560-1440.jpg

Cristian Bălgrădean, portar la CFR Cluj, a explicat că meciul cu Dinamo a fost mult mai complicat decât s-a văzut la televizor, deoarece ”câinii roşii” au fotbalişti valoroşi, însă ”feroviarii” au fost capabili să profite de problemele cu care se confruntă trupa din Ştefan cel Mare. Fostul dinamovist şi-a exprimat regretul pentru situaţia prin care trec roş-albii şi speră ca Dinamo să reuşeaşcă să evite falimentul sau desfiinţarea şi să înceapă o reconstrucţie din sezonul următor. 

”A fost mai greu decât a părut din exterior, au jucători valoroşi, dar am profitat de problemele lor. Am înscris repede şi am reuşit să închidem jocul. Echipa a făcut un joc bun, ăsta a fost şi scopul nostru, să luăm punctele şi să mergem acasă liniştiţi. Am câştigat trei jocuri importante, suntem acolo, ne facem jocul nostru obişnuit şi mai avem o etapă în care sperăm să luăm trei puncte şi cu Craiova şi să încheiem anul liniştiţi.

Mister a gândit să odihnească jucători pentru meciul cu Craiova, uite că CFR îşi permite să odihnească jucători. Cei care au intrat şi-au făcut datoria, au dat sută la sută şi am reuşit să câştigăm.

Nu e niciun mesaj pentru contracandidate, campionatul e singurul obiectiv care ne-a rămas şi luptăm pentru el. Meciul cu Craiova e deschis oricărui rezultat, sperăm să nu luăm gol şi să câştigăm cu 1-0.

Eu nu am nicio revanşă. Nici cu Steaua (n.r.- FCSB), nici cu Craiova. Nu am nicio revanşă în faţa nimănui. Probabil şi Craiova îşi doreşte revanşa după pierderea titlului în ultima etapă, dar şi noi ne dorim să câştigăm.

Îmi pare foarte rău pentru ce se întâmplă la Dinamo. Doar din ce văd din exterior, dar îmi pare nespus de rău. Asta e viaţa, trebuie să meargă înainte şi să o scoată la capăt anul ăsta şi să facă o reconstrucţie. E păcat pentru ce a fost această echipă. E păcat, Doamne fereşte să se desfiinţeze sau să intre în faliment.”, a fost reacţia lui Cristian Bălgrădean, la finalul meciului cu Dinamo. 

Campioana CFR Cluj a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), Dinamo, într-un meci din etapa a 14-a din Casa Liga 1. În direct la Look Sport+, golurile au fost marcate de Debeljuh 14’ şi Păun 44’ (penalti). Penaltiul a fost acordat pentru o intervenţie a lui Puljic la Debeljuh. Pe final, în minutul 90+3, de la gazde a fost eliminat Bejan, el primind al doilea cartonaş galben.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele