Ultima oră
Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?” Florin Prunea s-a întâlnit cu Dan Petrescu: ”Am început să plâng. Ştiţi ce făcea la masă?”
Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj Anunţul momentului: Jovo Lukic pleacă de la ”U” Cluj
FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna FCSB s-a reunit luni dimineaţă! Cinci jucători absenţi, Creţu a fost întâmpinat cu steagul Concordiei Chiajna
Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta

Lovitură pentru Daniel Pancu! Rapidul îşi poate pierde vedeta
Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal! Alvaro Pereira, jucătorul vândut de CFR cu 6,5 milioane de euro, este aproape de revenirea în fotbal!
S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă

S-a aflat echipa pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe CFR Cluj. Fostul selecţioner e pregătit să revină pe bancă

Bogdan Andone, resemnat după eşecul Voluntariului cu FC Argeş: ”E fotbal, asta este!”

FC Argeș Publicat pe 19 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/19994294/1/bogdan-andone.jpg

Bogdan Andone a explicat motivul pentru care echipa sa a pierdut pe teren propriu meciul cu FC Argeş. Tehnicianul ilfovenilor consideră că doar o neatenţie a făcut ca Voluntari să piardă meciul, iar dacă elevii săi ar fi marcat primii, şi-ar fi adjudecat victoria.

Antrenorul s-a arătat resemnat la finalul jocului, spunând că Voluntari va trebui să se pregătească pentru a scoate un rezultat bun pe terenul ”lanternei” Poli Iaşi.

”A fost o neatenţie, o lipsă de comunicare. Pe genul acesta de gazon, cine greşeşte, pierde. Noi am greşit la faza golului. Nu am luat decizia bună. Nici la finalizări nu am stat bine. Cu siguranţă dacă marcam noi primii, puteam să câştigăm azi. Am avut ocazii.. nu e asta problema.

Am forţat cu trei atacanţi, la un moment dat. E fotbal.. mai avem mult de muncit, asta este. Trebuie să rămânem cu ideea că mai avem mult de muncă şi că nu trebuie să cedam. Asta este.. din păcate azi. Trebuie să mergem la Iaşi pregătiţi şi să scoatem un rezultat bun acolo.”, a declarat Bogdan Andone, tehnicianul Voluntariului, la finalul meciului cu FC Argeş.

Formaţia FC Argeş a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Voluntari, în etapa a XXIV-a a Ligii I.

Unicul gol al  meciului a fost marcat de Malele, în minutul 17.

FC Voluntari: Rîmniceanu - Satli, Armaş (Angelov '46), C. Achim, A. Vlad (Briceag '46)- I. Gheorghe, Ivanov (Tamaş '78), Ricardinho - M. Ilie (Mailat '46), Pesic (Remacle '65), Jefte. Antrenor: Bogdan Andone

FC Argeş: Greab - Tofan, Maric, Turda, Muşat - Meza Colli, I. Şerban - S. Drăghici (Boldor '83), Palic (Maes '83), C. Dumitru, Malele.Antrenor: Mihai Ianovschi

Cartonaşe galbene: Vlad '25, Achim '69, Satli '71, Angelov '86  / Dumitru '64

Arbitri: Horia Gabriel Mladinovici – Adrian Vornicu, Cosmin Vatamanu – George Cătălin Găman

Observator: Corneliu Fecioru

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele