Ultima oră
Tatăl lui Denis Drăguş a rupt tăcerea despre transferul fiului său la FCSB: ”Îl iubeşte pe Gigi Becali” Tatăl lui Denis Drăguş a rupt tăcerea despre transferul fiului său la FCSB: ”Îl iubeşte pe Gigi Becali”
Surpriză mare! Andrei Ciolacu, revenire de senzaţie în SuperLiga Surpriză mare! Andrei Ciolacu, revenire de senzaţie în SuperLiga
LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară LIVE TEXT | Anglia – Ghana, ASTĂZI, de la 23:00, pe PrimaSport.ro! Englezii pot bifa calificarea din grupe în această seară
Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz Cine l-a „ochit” pe noul transfer al FCSB-ului! Principalele calităţi ale lui Matheus Diniz
Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator” Fostul selecţioner al României a dat verdictul! Ei sunt cei mai valoroşi jucători pe care i-a pregătit: ”Ca antrenor, nu judeci ca un spectator”
CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis" CFR Cluj i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popa! Transferul este ca şi rezolvat: "Am închis"

Bogdan Bălănescu merge la FC Voluntari: "În proporţie de 99% voi fi directorul lor general!"

Superliga Publicat pe 27 nov 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19632180/1/bb2.png


În ziua în care a plecat din funcţia de Secretar General al lui Dinamo
, Bogdan Bălănescu a anunţat că va rămâne în Casa Liga 1 şi va semna cu FC Voluntari, club la care a fost convins să vină de către Ioan Andone.
 
Om cu multă experienţă în fotbalul românesc, cu 22 de ani de carieră la Dinamo, Bălănescu a fost dorit de FC Voluntari, CFR Cluj şi Astra, dar, în cele din urmă, s-a lăsat atras de proiectul din Ilfov, acolo unde va ocupa funcţia de director general: "În proporţie de 99%, voi fi director general al FC Voluntari şi spun asta cu mândrie şi cu bucurie. După o perioadă foarte grea, am avut o discuţie cu nişte oameni de încredere, oameni corecţi, şi îmi face plăcere să lucreze acolo. Au fost şi alte oferte. Vreau să fac o precizare: nu m-a dat nimeni afară de la Dinamo, a fost o decizie luată de comun acord cu cei de acolo. Au fost oferte, a fost o decizie greu de luat, dar am optat pentru FC Voluntari şi cred că am făcut foarte bine", a declarat Bălănescu la Metropola TV, televiziunea lui Florentin Pandele, primarul din Voluntari care păstoreşte echipa antrenată de Mihai Teja şi condusă de Ioan Andone.
 
 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele