Ultima oră
Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat” Rotaru sparge banca şi îl aduce la Universitatea Craiova pe ”cel mai valoros jucător din campionat”
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”

Budescu a revenit cu gol. ”Mi-am dorit tot timpul să joc aici!”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 24 oct 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/20898004/1/budescu.png

Petrolul a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa FC Argeş, în etapa a 15-a din Superligă.

Golurile au fost marcate de Grozav - 13 şi Budescu - 84 (penalty).

Constantin Budescu a bifat primul meci în Superliga, după mai bine de 6 luni de pauză, datorită unei accidentări serioase. ”Magicianul” a reuşit să înscrie chiar la revenirea în tricoul echipei care l-a lansat.

”Aştept golul acesta de când am plecat de la Petrolul. Mi-am dorit tot timpul să joc aici. Jucasem şase ani doar la Liga 2 şi speram ca atunci când mă voi întoarce, echipa va fi în prima ligă.

Nu ştiu dacă sunt stingher fără Tamaş. Eu m-am simţit foarte bine alături de bine şi la FC Voluntari. Eram prieteni şi înainte să jucăm împreună. Este un jucător foarte bun. Are aproape 39 de ani şi încă mai poate. Cu siguranţă va merge la o echipă unde va juca şi acolo foarte bine”,
a spus Budescu, după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri