Ultima oră
Un dublu campion al Danemarcei se transferă în Superliga Un dublu campion al Danemarcei se transferă în Superliga
Ronny Labonne, conferinţă de prezentare la FCSB: ”Toată lumea m-a sfătuit să vin aici. În şase luni voi învăţa româna!” Ronny Labonne, conferinţă de prezentare la FCSB: ”Toată lumea m-a sfătuit să vin aici. În şase luni voi învăţa româna!”
La aproape 41 de ani, Monyea Pratt şi-a prelungit contractul cu CSU Sibiu La aproape 41 de ani, Monyea Pratt şi-a prelungit contractul cu CSU Sibiu
Alexandru Băluţă, revenire de senzaţie! Atacantul va lupta pentru primele locuri: ”Bine ai revenit”

Alexandru Băluţă, revenire de senzaţie! Atacantul va lupta pentru primele locuri: ”Bine ai revenit”
Obiceiul lui Maxime Sivis după meciurile de la Cupa Mondială: ”Îi sun şi iese mereu o dezbatere interesantă” | EXCLUSIV Obiceiul lui Maxime Sivis după meciurile de la Cupa Mondială: ”Îi sun şi iese mereu o dezbatere interesantă” | EXCLUSIV
Decizie finală cu privire la transferul lui Remus Guţea la FCSB. ”Într-o discuţie cu conducerea clubului am luat decizia” Decizie finală cu privire la transferul lui Remus Guţea la FCSB. ”Într-o discuţie cu conducerea clubului am luat decizia”

Conducerea lui Dinamo, anunţ despre viitorul lui Ionel Gane. Cei doi jucători trecuţi la capitolul dezamăgiri

Superliga Publicat pe 9 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/20056214/1/rps4212.jpg


Egalul de luni seară, 1-1 cu FC Voluntari după o jumătate de oră în superioritate numerică, i-a atras şi mai multe critici lui Ionel Gane, dar conducerea lui Dinamo nu se gândeşte, încă, la demiterea antrenorului. În timp ce soarta sa depinde de o discuţie conducere-antrenor-suporteri, Morsay şi Nepomuceno au parte de un tratament public ceva mai aspru.
 
"Până la ora asta, nu am discutat asta cu nimeni, nici cu echipa DDB. Dar trebuie văzut ce vrea Ionel Gane. În zilele viitoare vom avea nişte discuţii. Va fi luată cea mai bună decizie pentru Dinamo! Nu e vorba despre Ionel Gane, despre jucători sau directorul sportiv. E vorba doar de Dinamo şi ce e bine pentru club trebuie să punem pe primul loc. Dar până la ora asta nu s-a discutat cu nimeni, nu s-au căutat antrenori", a declarat Mario Nicolae, managerul lui Dinamo, pentru GSP.ro.
 
Aduşi pentru a revitaliza o linie ofensivă dependentă de Adam Nemec, Jonathan Morsay şi Gevaro Nepomuceno au dezamăgit crunt, iar Nicolae, omul care i-a vrut în Ştefan cel Mare, nu-i menajează:
 
"Nici noi nu suntem mulţumiţi! Oamenii şi gloriile clubului sunt îndreptăţite pentru că şi noi suntem dezamăgiţi pentru că transferurile, şi aici mă refer la Morsay şi Nepomuceno, nu reuşesc să aducă acel plus. Suntem supăraţi! Şi Blejdea lipseşte aproape de când a venit. A jucat doar două meciuri", a mai punctat oficialul alb-roşu.
 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele