Ultima oră
Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV Neluţu Varga anunţă schimbări la CFR: "Renunţăm la doi jucători, nu mai fac faţă! Aducem din Uruguay şi Portugalia" | EXCLUSIV
FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”

FCSB, tot mai aproape de transferul verii: ”Din informaţiile mele, Drăguş i-a spus DA lui Becali”
La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale! La doar 28 de ani, un star de la Manchester United ia în calcul să se retragă după finalul Cupei Mondiale!
Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB Refuzată de Băluţă, Poli Timişoara forţează transferul unui alt fost fotbalist trecut pe la FCSB
Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit” Ibrahimovic râde de belgieni după 0-0 cu Iran: ”În prima repriză aproape am adormit, în a doua am dormit”
Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic! Răzvan Lucescu a plecat de la PAOK, dar semnează pe un salariu astronomic!

Conducerea Petrolului, reacţie dură. Mesajul transmis după anunţul infectării a cinci jucători

Liga II Publicat pe 2 iul 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38110/19409358/1/vlcsnap-2019-03-20-17h20m13s67.png


Pusă în dificultate de anunţul conform căruia cinci jucători sunt pozitivi la COVID-19, Petrolul a reacţionat, joi, prin vocea directorului sportiv Costel Lazăr. Ploieştenii susţin că vor repeta testele, dar şi că nu sunt motive pentru a amâna meciul cu Rapid, după ce jucarea meciului cu UTA, primul din play-off-ul de promovare în Casa Liga 1, nici nu mai intră în calcul.
 
"Repetăm testele pentru că unele dintre ele nu sunt concludente. Nominal nu vă pot spune nimic, dar ca număr, da, e vorba de 5 fotbalişti. Le repetăm în cursul zilei de astăzi, până diseară o să avem rezultatele. Noi am mai avut o situaţie când s-au anulat testele, probabil o greşeală de transport sau recoltare. Mai sunt probleme cu aparatele. Când echipa era în carantină am avut o situaţie în care ni s-a spus că aparatele nu le pot citi şi trebuie să le repetăm. E o problemă pe care până diseară o clarificăm", a spus Costel Lazăr, pentru Agerpress.

Încă speră să joace cu Rapid

Ajunşi subiecţii unei anchete epidemiologice a Direcţiei de Sănătate Publică, ploieştenii nu vor în ruptul capului să intre într-o carantină de 14 zile şi să plece, astfel, cu un dezavantaj major în lupta pentru promovarea în Casa Liga 1: "Meciul cu Rapid e săptămâna viitoare, de ce să nu se mai pună în discuţie? Dacă testele vor fi negative, de ce să intrăm din nou în izolare 14 zile, că nu înţeleg? Noi trebuie să intrăm în carantină de două ori? Noi sperăm să fie negative testele şi să nu fie cazul.
 
Cei de la DSP nici nu au primit rezultatele şi ies cu fel de fel de declaraţii. Deocamdată nu se pune problema ca jucătorii să fie internaţi în spital. Ei trebuie să declanşeze o anchetă în momentul în care vor ieşi pozitivi, noi sperăm să nu fie cazul", mai spune Lazăr.
 
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Liga II

Ultimele articole Toate articolele