Ultima oră
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Epassy pleacă de la Dinamo! Negocieri cu o rivală din SuperLiga Epassy pleacă de la Dinamo! Negocieri cu o rivală din SuperLiga
S-a stabilit programul sezonului 2026/2027 din SuperLiga! Când se joacă derby-urile campionatului S-a stabilit programul sezonului 2026/2027 din SuperLiga! Când se joacă derby-urile campionatului
Mihai Pintilii urmează să pună cerneala pe contract! Mihai Pintilii urmează să pună cerneala pe contract!
Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă" Valentin Lazăr, revenire de senzaţie! Fostul mijlocaş de la Dinamo a bătut palma cu o echipă din România: "Împreună continuăm poveste începută cu ani în urmă"

Conflict bizar la FC Argeş. S-au certat pe cine să apară la flash-interviuri

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 5 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38566/19954376/1/fc-arges.jpg

Situaţie bizară în Casa Liga 1. Episodul cu pricina s-a petrecut la finele partidei Universitatea Craiova - FC Argeş 1-1, atunci când doi oameni importanţi ai piteştenilor s-au certat dintr-un motiv copilăresc, informează gsp.ro.

Cei doi antrenori principali Andrei Prepeliţă (35 de ani) - Mihai Ianovschi (45 de ani) nu s-au putut pune de acord care să vorbească la flash-interviurile de după meci, între cei doi fiind tensini mai vechi, iar formaţia din Trivale va avea bătăi serioase de cap în gestionarea faptlui că are doi tehnicieni, o situaţie extrem de rară în fotbalul profesionist.

Au pierdut şi un jucător de bază

Gabi Matei (30 de ani) a plecat de la FC Argeş după doar şase luni şi a semnat cu polonezii de la Gornik Leczna, formaţie pentru care a mai evoluat timp de jumătate de sezon, între ianuarie şi iulie 2017.

"Sunt bucuros pentru această mutare, este un campionat pe care îl cunosc şi îmi doresc să reuşesc promovarea în Ekstaklassa cu această echipă. Am mai fost la acest club şi m-am simţit foarte bine aici. Mi-am dorit foarte mult să reuşesc să mai joc în afara ţării şi vreau să stau cât mai mult aici!", a declarat fundaşul dreapta, în momentul prezentării la noua echipă.
 
Dublu campion al României cu FCSB (2013 şi 2014), considerat cândva o speranţă a fotbalului românesc, Matei se află la a patra experienţă în afara ţării, după ce mai jucat pentru Gornik Leczna şi Termalica (ambele din Polonia) şi Zira, din Azerbaijan. În România, el a jucat pentru Internaţional Curtea de Argeş. Pandurii, FCSB, FC Braşov, ASA Târgu Mureş, Academica Clinceni, Concordia Chiajna şi FC Argeş, fiind cotat la 350.000 de euro.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele