Ultima oră
Un atacant de 1,5 milioane de euro e pregătit să semneze cu FCSB. Ce stă în calea transferului: ”E uşor să spui că nu ne facem treaba” | VIDEO Un atacant de 1,5 milioane de euro e pregătit să semneze cu FCSB. Ce stă în calea transferului: ”E uşor să spui că nu ne facem treaba” | VIDEO
Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria
Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!" Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!"
Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat” Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat”
Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto
Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare

Constantin Nica vrea să revină la Dinamo în această iarnă

Dinamo Publicat pe 9 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19866874/1/nicaa.jpg

Constantin Nica (27 de ani) are şanse extrem de mari să vină la Dinamo în această iarnă. Fundaşul lateral a vorbit cu Dario Bonetti şi este pregătit să îmbrace din nou tricoul lui Dinamo. Dacă va semna cu ”câinii”, Nica va reveni la echipă după şapte ani. El a plecat în 2013 de la Dinamo, la Atalanta, pentru 1.6 milioane de euro.

Acum, Nica e liber de contract după despăţirea de FK Vojvodina Novi Sad, din Serbia. "Am vorbit cu Dario (n.r. – Dario Bonetti) chiar după Crăciun. Ştiam că fanii din programul DDB îl vor pe Dario lângă echipă, nu ştiam însă şi de varianta de a prelua chiar banca tehnică. Am o relaţie foarte bună cu el. În decembrie m-a sunat să mă întrebe despre cum a jucat Dinamo.

Am vorbit şi după Crăciun. (...)  Îmi doresc să ajung să joc din nou în tricoul lui Dinamo. Dacă Dario mă cheamă, vin! De fapt, pentru Dario aş merge oriunde!", a spus Constantin Nica pentru cei de la playsport.ro.

Dinamo a început sub semnul incertitudinii anul 2021. Ionel Gane nu ştie exact pe cine va mai putea conta în a doua parte a sezonului, în contextul în care salariile rămân neplătite, iar cei mai buni jucători fie au plecat, fie vor să plece.

Există şi veşti bune. Cinci fotbalişti noi s-au alăturat lotului la primul antrenament. Este vorba despre Andreas Mihaiu (22 de ani), care vine de la echipa secundă, fiind cooptat de câteva ori şi la echipa din Casa Liga 1, la care se adaugă tinerii Dan Tălaciu (18 ani, fundaş central) şi Cristian Ionescu (17 ani, atacant). Un alt aspect pozitiv este revenirea lui Ante Puljic, dat iniţial ca şi plecat, apărătorul a s-a reîntors la Săftica cu câteva zile întârziere.

Au bifat primul transfer

Există însă şi speranţă. Primul transfer din 2021 este Andrei Blejdea (24 de ani), un atacant promiţător, care s-a despărţit de cei de la FC Argeş, după ce a fost golgheter în sezonul trecut, când piteştenii au promovat în Casa Liga 1. Acesta a efectuat deja primele şedinţe de pregătire sub comadna lui Ionel Gane.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele