Ultima oră
Diana Şucu, mesaj pentru Gigi Becali: ”Nu trec neobservate!”

Diana Şucu, mesaj pentru Gigi Becali: ”Nu trec neobservate!”
Rusia revine în competiţile internaţionale! După patru ani de la începutul invaziei asupra Ucrainei, FIFA a decis să ridice interdicţia ţării conduse de Vladimir Putin Rusia revine în competiţile internaţionale! După patru ani de la începutul invaziei asupra Ucrainei, FIFA a decis să ridice interdicţia ţării conduse de Vladimir Putin
Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei

Surpriză de proporţii! Unde poate ajunge fostul titular al Barcelonei
Premierele şi recordurile continuă la Cupa Mondială 2026 - ce echipe pot ajunge, pentru prima oară, în fazele eliminatorii Premierele şi recordurile continuă la Cupa Mondială 2026 - ce echipe pot ajunge, pentru prima oară, în fazele eliminatorii
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie

Continuă întăririle la CFR! Mikael Silvestre este aproape de a bate palma cu doi jucători

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 2 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

CFR Cluj este aproape de a aduce doi noi jucători. Este vorba de fundaşul dreapta Marcus Coco şi mijlocaşul defensiv Mateus Pelogia.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22151351/1/fc-cfr-1907-cluj-fcsb-superliga-superbet-31-08-2025-1.jpg

 

Perioada de mercato este aproape de final, dar CFR continuă să fie activă pe piaţa transferurilor. Clujenii au început o reconstrucţie după rezultatele slabe înregistrate în acest sezon, atât la nivelul stafului tehnic cât şi al lotului de jucători.

Mikael Silvestre, fostul fundaş care a evoluat pentru Manchester United, Arsenal sau Inter, a fost cooptat de vicecampioana României şi i-a s-a atribuit un rol important, acela de a se ocupa de viitoarele transferuri.

Fostul câştigător al Ligii Campionilor şi cvadruplu campion al Premier League s-a pus rapid pe treabă şi este pregătit să aducă doi noi jucători în Gruia. Potrivit informaţiilor ProSport, este vorba fundaşul dreapta Marcus Coco şi mijlocaşul defensiv Mateus Pelogia.

Marcus Coco, 29 de ani, şi-a petrecut întreaga carieră fotbalistică în Franţa. Evoluează pe partea dreaptă, unde poate fi folosit atât ca fundaş, cât şi ca extremă. A jucat timp de şase sezoane la Nantes, club de care s-a despărţit la începutul acestui an. În total, Coco a adunat 260 de meciuri în Ligue 1, pentru Guingamp şi Nantes.

Cu formaţia „canarilor” a cucerit Cupa Franţei în 2022, după finala cu Nice, unde a fost titular, reuşind apoi să bifeze prezenţe şi în grupele Europa League.

Mateus Pellogia, mijlocaş central brazilian în vârstă de 22 de ani, a crescut la academia lui Botafogo, unde a evoluat până la nivelul formaţiei U20. În 2023 a fost trimis sub formă de împrumut în liga secundă din Brazilia, pentru a căpăta experienţă la nivel profesionist.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele