Ultima oră
Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor
Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM
Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră
Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey
Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa
Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct

Cornel Dinu, încă un atac la adresa lui Cortacero: ”Ieşi afară, nu îţi e ruşine ce ai făcut cu echipa asta?!”

Dinamo Publicat pe 16 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19898012/1/cornel-dinu.jpg

Cornel Dinu a ieşit la atac, din nou, din cauza situaţiei cu care se confruntă Dinamo, pentru că spaniolii care deţin echipa nu au adus vreun ban în conturi. Fostul mare fotbalist a afirmat că nu mai crede în nimic şi îi vrea cât mai repede plecaţi.

Ce se petrece la Dinamo e inimaginabil. Niciodată în istoria vreunei echipe nu s-a mai întâmplat aşa ceva. De prin martie spun că se va alege praful cu băieţii ăştia.

Dacă aş fi conducător la Dinamo şi (n.r.: spaniolii) ar veni mâine cu 20 de milioane de euro, i-aş da afară pe poartă. Ieşi afară, nu îţi e ruşine ce ai făcut cu echipa asta?! Ceea ce s-a întâmplat la Dinamo în ultimele luni de zile a fost o asociere în vederea comiterii de infracţiuni”, a declarat Dinu la Telekom Sport.

Dinamo a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a 17-a din Casa Liga 1. Golul a fost marcat de Berisha, în minutul 65.

  • Dinamo: Eşanu – Sorescu, Bejan, Ehmann, Radu – Creţu (Bani ’69), Anton, Răuţă, Fabbrini – Achim (Blejdea ’61) – Nemec. Antrenor: Ionel Gane
  • Chindia: Aioani – Căpuşă, Piţian, Iacob, Dinu – Berisha (Costea ’90), Raţă, Dulca, Dumitraşcu (Fomba ‘90+5) – Florea (Diaz ’88), Popa. Antrenor: Emil Săndoi

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele