Ultima oră
Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria Bogdan Cosmescu, contra curentului la ”Dimineţi Americane”: ”Messi e un rege, dar un rege care nu aleargă!”. Reproşuri după Argentina - Austria
Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!" Starul Argentinei şi-a anunţat plecarea după ultimul meci de la CM2026: "Vreau să-mi îndeplinesc visul!"
Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat” Messi, dezvăluiri după Argentina - Austria: ”Am fost foarte nervos din cauza penalty-ului ratat”
Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto Thiago Silva revine la Fluminense, după 6 luni petrecute la FC Porto
Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare Iordania - Algeria 1-2. Africanii întorc meciul în repriza secundă şi mai speră la calificare
Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum Raţa devenită mascota Mexicului a fost primită de preşedinta Claudia Sheinbaum

Cristi Tănase, meci de zile mari contra lui Dinamo. "Mă bucur foarte mult pentru mine, pentru echipă”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 28 aug 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo a ajuns la al patrulea eşec consecutiv în campionat. Formaţia lui Dario Bonetti a pierdut acasă, în faţa celor de la FC Argeş, cu scorul de 2-0. Ambele reuşite au fost semnate de Cristi Tănase, cu două execuţii care ne-au dus cu gândul la perioada când fotbalistul acum ajuns la 34 impresiona în tricoul celor de la FCSB, dar şi al naţionalei României.

"Mă bucur foarte mult pentru mine, pentru echipă. Ştiam că vom întâlni o echipă de copii arţăgoşi, care aleargă mult.

Au avut şi ei trei ocazii mari, singuri cu portarul. Ne aşteaptă o perioadă foarte grea, trebuie să ne punem la punct în următoarele două săptămâni.

Sperăm să câştigăm şi acasă, să avem cât mai multe victorii. Dinamo are în componenţă foarte mulţi copii acum, nu ştiu ce se întâmplă aici, e treaba lor. În trecut am înfruntat jucători mari când am jucat cu Dinamo",
a declarat Tănase, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele