Ultima oră
Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român
Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club
Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe
Preşedintele Daniel Noboa declară zi liberă în Ecuador după ce echipa naţională s-a calificat în 16-imile Cupei Mondiale Preşedintele Daniel Noboa declară zi liberă în Ecuador după ce echipa naţională s-a calificat în 16-imile Cupei Mondiale
Jose Mourinho a luat decizia în cazul lui Rodrygo! Ce se întâmplă cu starul lui Real Madrid Jose Mourinho a luat decizia în cazul lui Rodrygo! Ce se întâmplă cu starul lui Real Madrid
Iuliu Mureşan l-a "înţepat" din nou pe Pancu: "N-a ştiut cum să iasă din scenă! A greşit" Iuliu Mureşan l-a "înţepat" din nou pe Pancu: "N-a ştiut cum să iasă din scenă! A greşit"

CSM Oradea a câştigat pentru a cincea oară Cupa României la polo

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 13 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Campioana CSM Oradea a câştigat sâmbătă, la turneul de la Focşani, al cincilea trofeu Cupa României din palmares, după finala cu Dinamo Bucureşti. Medalia de bronz a revenit vicecampioanei Steaua Bucureşti.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38128/22163650/1/csm-oradea-polo.jpg

 

În finala pentru trofeu, CSM Oradea s-a impus cu scorul de 14-9.

Tot sâmbătă, medalia de bronz a fost câştigată de vicecampioana Steaua Bucureşti, care a dispus în finala mică de Rapid Bucureşti, scor 12-8.

 În semifinale, CSM Oradea – Steaua Bucureşti 13-10 şi Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti 17-10.

Cupa României s-a desfăşurat între 10-13 septembrie, la Focşani, sub formă de turneu cu şapte echipe participante, împărţite în două grupe.

În 2024, Cupa României a fost câştigată de Steaua Bucureşti, după finala cu CSM Oradea.

CSM Oradea a obţinut în 2025 titlul de campioană, alături de trofeele Cupa şi Supercupa României.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Sporturi

Ultimele articole Toate articolele