Ultima oră
Mesaj emoţionant al selecţionerului Irakului pentru Didier Deschamps. ”Am vrut să-i transmit condoleanţe” Mesaj emoţionant al selecţionerului Irakului pentru Didier Deschamps. ”Am vrut să-i transmit condoleanţe”
Propunere-surpriză în echipa ideală a sezonului: "A fost mai bun? Pentru mine e o întrebare" | VIDEO EXCLUSIV Propunere-surpriză în echipa ideală a sezonului: "A fost mai bun? Pentru mine e o întrebare" | VIDEO EXCLUSIV
Mihai Covaliu, distins cu titlul de Doctor Honoris Causa la Centrul Universitar Piteşti - Politehnica Bucureşti Mihai Covaliu, distins cu titlul de Doctor Honoris Causa la Centrul Universitar Piteşti - Politehnica Bucureşti
Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg Gabriela Ruse se opreşte în semifinale la Bad Homburg
EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor” EXCLUSIV | Lovitură în Superliga! Valentin Creţu a semnat. ”Am acceptat toate condiţiile lor”
Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon

CSM Oradea a câştigat prima ediţiei a Supercupei României la polo

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 5 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Campioana en-titre CSM Oradea a câştigat, vineri, la Otopeni, prima ediţie a Supercupei României, după ce a învins deţinătoarea Cupei României şi vicecampioana Steaua Bucureşti, scor 12-7.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38128/22155115/1/csm-or.jpg

 

Scorul pe reprize a fost 2-2, 4-1, 3-1, 3-3.

Principalii marcatori ai Supercupei a fost Gardasevic, cu 6 goluri, pentru CSM Oradea, respectiv Vucinic 3, pentru Steaua Bucureşti.

”La Bazinul Otopeni se scrie istorie: are loc în premieră Supercupa României! În această primă ediţie se înfruntă cele două echipe care au dominat sezonul trecut al competiţiilor interne: Steaua Bucureşti – câştigătoarea Cupei României şi CSM Oradea – câştigătoarea titlului. Un singur meci, două trofee în spate şi un nou trofeu pe masă”, a fost mesajul FR Polo.

Primul trofeu Supercupa României intră în palmaresul echipei CSM Oradea, alături de cele 10 titluri naţionale şi 4 Cupe. La rândul său, Steaua Bucureşti rămâne cu cele 20 de titluri de campioană şi 16 Cupe.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Sporturi

Ultimele articole Toate articolele